Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kā tikt vaļā no izsitumiem uz zoda

Foto - Shutterstock

Lasītāja jautā: “Jau trīs mēnešus netieku vaļā no sausuma un sīkām pumpiņām ap muti, lielākoties uz zoda. Tās parādās un atkal pazūd, bet pavisam nav izgaisušas. Kāpēc tā notiek? Pirms pusgada pārstāju ēst gaļu, bet citu pārmaiņu uzturā nebija. Asinsanalīzes ir normas robežās. Varbūt šī problēma saistāma ar vēso laiku un sausumu?”

“Dermatoloģijā novērojama tāda ādas saslimšana kā periorālais dermatīts. Izsitumu lokalizācija varētu liecināt par to,” atbild Veselības centra 4 skaistuma klīnikas 4. dimensija dermatoloģe Sandra Vizule. “Šī problēma neatstāj nekādu iespaidu uz veselību, bet tā ir grūti ārstējama dermatoloģiska kaite, jo mēdz atkārtoties.

Slimību izraisa dažādi faktori. Zonā ap muti atrodas sviedru un tauku dziedzeri, limfātiskās sistēmas sazarojumi, tā pastiprināti svīst. Ja zemādas dziedzeros iedzīvojušās kādas baktērijas, ādas infekcija izplatās diezgan strauji.

Neapskatot ādu, grūti noteikt konkrētus iemeslus. Izsitumi varētu liecināt par ādas nepietiekamu aizsardzību, neatbilstošu kopšanu vai vitamīnu trūkumu, ādā varbūt iedzīvojies kāds mikrobs, ko sīkāk var izpētīt dermatologs. Parasti izsitumus saista ar bakteriālu infekciju.

Ja problēma neatkāpjas jau trīs mēnešus, nevajadzētu cerēt, ka izsitumi pāries paši no sevis. Ieteicams lietot antibakteriālus līdzekļus, sākt pareizu ādas kopšanu un konsultēties ar kosmetologu vai vēl labāk ar dermatologu. Tā ir aktuāla sezonāla kaite, kas saistāma ar gadalaiku maiņu un organisma novājināšanos. Ārstēšana parasti iekļauj ādas kopšanu, antibakteriālu un dabisko vidi atjaunojošu līdzekļu izmantošanu.”

 

logo-36

 

Pievienot komentāru