Ārstēšana, Sāpes

Trīszaru nerva neiralģijai – tikai zāles vai operācija? Nav tiesa

1. Nākamajā dienā – pilnīgi vesela

1no5
Foto - Shutterstock

Pagājušajā nedēļā Latvijas mediju telpā izskanēja informācija par slimību – trīszaru nerva neiralģiju – un tās ārstēšanas iespējām. DiaMed ārsti apgalvoja, ka risinājumi šai problēmai ir tikai divi – visu mūžu lietot pretsāpju zāles, kas atstāj iespaidu uz nierēm, aknām un citiem orgāniem, vai veikt operāciju.

Tomēr tās nav vienīgās ārstēšanās iespējas, piemēram, atveseļoties labi palīdz arī akupunktūra.

Veselam.lv piedāvā ieskatu gan tradicionālās ārstēšanas metodēs, kuras, starp citu, arī ne vienmēr ir labi apzinātas, gan netradicionālā pieejā.

“Pirms kāda laika ievēroju, ka manas draudzenes mamma runājot sākusi jocīgi šķobīt muti. Tā, it kā censtos vienu sejas pusi nekustināt. Kad sadūšojos pajautāt, kas noticis, draudzene tikai paraustīja plecus – kustinot labo sejas pusi, mammai esot neciešamas sāpes,” tā ziņojumā medijiem bija aprakstīts kādas Ilvas rūpju stāsts. Pateicoties savulaik iegūtai izglītībai medicīnas jomā, viņai radās nojausma, ka problēmas cēlonis varētu būt trīszaru nerva neiralģija. Nojausma bija pareiza.

“Draudzenes mamma bija lietojusi ārsta izrakstītus medikamentus, taču vairāk nekā pusgadu risinājums netika rasts,” saka Ilva, “ēdot, runājot vai vienkārši kustinot sejas labo pusi, viņai bija pēkšņas, ļoti spēcīgas sāpes.” Ilva ieteica draudzenes mammai pierakstīties uz vizīti pie neirologa un pastāstīja arī par savu versiju – ka pie visa vainīgas varētu būt problēmas ar trīszaru nervu.

Sieviete paklausīja, devās pie cita neirologa, veica nozīmētās pārbaudes un uzzināja diagnozi – tā patiesi bija trīszaru nerva neiralģija, kas radīja neciešamas sāpes. “Pirms kāda mēneša draudzenes mammai veica operāciju, un jau nākamajā dienā viņa brauca mājās no klīnikas kā pilnīgi vesels cilvēks,” teic Ilva, “viņai vairs nav jālieto spēcīgie pretsāpju medikamenti, viņa var ēst, runāt, smaidīt… darīt visu tāpat kā iepriekš, kad problēma vēl nebija radusies.”

Dr. Raimonds Mikijanskis, klīnikas DiaMed neiroķirurgs stāsta, ka tipiska trīszaru nerva neiralģija izpaužas kā elektriskai strāvai līdzīgas sāpes, kas ilgst dažas sekundes: “Tās ir spēcīgas sāpes, kas ātri izzūd, taču atkārtojas atkal pie sejas kustībām.”

  1. Nākamajā dienā – pilnīgi vesela
  2. Kā elektrības trieciens
  3. Mazs iegriezums aiz auss
  4. Var ārstēt arī citādi - plaši lieto akupunktūru
  5. Izrauj zobus, bet problēma pavisam citur!

2 Komentāri

  1. Nevaru vairs izturēt tas sāpes. Domaju vairāk par pašnāvību. 3 dienas – ne runāt, ne paēst. Visur tik maksā. Kur es tik nebiju. Visiem pie pakaļas. Rindas sacērētas, kurus nav. Viss ir ta, lai tik noplēst naudu.

  2. Piekrītu, sāpes nežēlīgas un neviens ārsts neko nevar pateikt – kāpēc? Iespējams, tas ir sarežģīts jautājums….naudas vairāk nav, sēdi un raudi…. ko darīt?

Pievienot komentāru