Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

11. maijā varēs bezmaksas noteikt holesterīnu un izmērīt citus rādītājus. Eiropas Insulta diena!

Foto - Shutterstock
Uzziņai:

Vairāk informācijas par pasākumiem iedzīvotājiem un sirds un asinsvadu veselību: www.parsirdi.lv

Rīt, 11.maijā, Eiropā un arī Latvijā tiks atzīmēta Eiropas Insulta diena. Tās ietvaros pacientu biedrība “ParSirdi.lv” aicina iedzīvotājus uz informatīvu pasākumu par insulta profilaksi, kā arī mudina pievērst uzmanību insulta riska faktoriem.

Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa: “Eiropas Insulta dienā vēlamies atgādināt, ka insults ir slimība, kas var skart ikvienu. Lai gan šī saslimšana ir vairāk izplatīta cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, nereti par insulta upuriem kļūst arī jauni cilvēki. Ikviena rokās ir rūpes un atbildība par paša veselību, sākot no veselīga dzīvesveida un beidzot ar regulārām veselības pārbaudēm.”

 Insulta riska faktori, kurus var ietekmēt samazinot vai ārstējot: augsts asinsspiediens un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs (īpaši zema blīvuma holesterīna), mirdzaritmija, cukura diabēts;
 Riska faktori, kas ir saistīti ar dzīvesveidu: smēķēšana, nepietiekama fiziska aktivitāte, aptaukošanās, nepareizi ēšanas paradumi, pārmērīga alkohola lietošana, smēķēšana;
 Riska faktors, ko nevar ietekmēt, ir vecums, tomēr ar insultu var saslimt jebkurā vecumā.

Ikviens interesents aicināts 11.maijā no plkst. 14.00 līdz 17.00 uz Latvijas Universitātes galveno ēku (Rīgā, Raiņa bulvārī 19), kur foajē notiks Eiropas Insulta dienai veltīts pasākums. Tā laikā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī konsultēties par mirdzaritmijas risku. Tāpat varēs saņemt konsultācijas par insulta riska faktoriem, simptomiem un profilaksi. Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas zinātniskais pulciņš sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv”.

Eiropas Insulta dienas ietvaros ikvienam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par insultu, veicot zināšanu testu šeit.

Statistika liecina, ka Latvijā valstī ir 2,5 reizes augstāka mirstība no insulta nekā vidēji Eiropas Savienībā, un mūsu valstī ik dienu no insulta mirst vidēji 7 cilvēki.

 

Pievienot komentāru