Dzīvesveids, Vingrojumi

Tvirta un skaista sēžamvieta. Kā tādu iegūt?

1. Pietupieni. Foto - Matīss Markovskis

Autore: Dita Vinovska

Ikviena no mums vēlas izskatīties un justies lieliski. Ja tev kompleksus izraisa tava dibena izskats – tas ir par mazu, par lielu vai tev vienkārši nepatīk tā forma –, to var mainīt. Perfektu sēžamvietu var iegūt katra, turklāt tas nebūt nav tik sarežģīti un laikietilpīgi.

Ja tu vēlies iegūt apaļāku un tvirtāku dibenu, ir jātrenē tā muskuļi. Pats svarīgākais, lai tas izdotos, ir pareiza tehnika, jo netrūkst cilvēku, kas izpilda vingrojumus nepareizi un tāpēc nespēj sasniegt cerēto rezultātu. Tāpat neaizmirsti, ka muskuļi nekļūs lielāki, ja nepildīsi spēka vingrojumus un neuzņemsi pietiekami daudz olbaltumvielu.

Ieklausies speciālistes ieteikumos par to, kā iegūt tvirtu un formīgu sēžamvietu, un iepazīsties ar vingrojumiem, kas palīdzēs uzlabot tava dibena izskatu.

Panākumu atslēga – pareiza tehnika un vingrojumi

Fitnesa trenere Eva Dzelme uzsver, ka, trenējot sēžas muskulatūru, pats svarīgākais ir pareiza tehnika. Ir ļoti daudz sieviešu, kas neprot pareizi sasprindzināt muskuļus vai izpilda vingrojumus nepareizi. Tas nozīmē, ka aktivitātes nenes cerēto rezultātu. Lai saprastu, kā darbojas sēžas muskuļi, trenere iesaka izpildīt kniksi, ko meitenēm māca veikt pēc uzstāšanās – šīs kustības laikā tiek sasprindzināti dibena sānu muskuļi.

Tāpat viņa atgādina, ka, izpildot pietupienus vai izklupienus, celis nedrīkst būt izvirzīts uz priekšu un ķermeņa svars ir jāpārnes uz aizmuguri. Šie paši nosacījumi attiecas arī uz ikdienišķu aktivitāšu veikšanu. Piemēram, kāpjot pa kāpnēm, svars jāpārnes uz dibenu, un tad šī aktivitāte būs efektīvs līdzeklis muskulatūras stiprināšanai.

Dzelme skaidro, ka jāpievērš uzmanība arī tam, kādus vingrojumus izpilda, jo muskuļu audzēšanai un dibena formas veidošanai jāizpilda spēka vingrojumi, kuru laikā ieteicams izmantot svarus. Skriešana un piedalīšanās maratonā nodarbina ļoti dažādas muskuļu grupas un uzlabo veselību, bet nevar gaidīt, ka skriešana palīdzēs iegūt lielāku pēcpusi. Ja vēlies, lai sēžas muskuļi būtu lielāki, jāizpilda pietupieni, izklupieni un kontrolēti kāju vēzieni, kuru laikā jāseko līdzi, kuri muskuļi ir nodarbināti. Neveic vingrinājumu, izmantojot muguras muskuļus!

Lai muskulis augtu, tam jādod ēst

Tikpat svarīgs, kā vingrojumu izpildīšana un pareiza tehnika, ir uzturs. Lai muskulis augtu, tas ir pareizi jāpabaro, uzsver Dzelme. Ogļhidrāti organismam ir nepieciešami, lai tam pietiktu spēka un enerģijas, bet muskuļiem ir vajadzīgas olbaltumvielas. Tas nozīmē, ka tad, ja ikdienā ēd tikai augļus, dārzeņus un salātus, formīgu dibenu, visticamāk, neiegūsi. Papildini uzturu ar olbaltumvielas saturošiem produktiem, piemēram, pākšaugiem.

Lai tev pietiktu spēka treniņā un tas nestu cerēto rezultātu, Dzelme iesaka stundu pirms tā lietot produktus, kas satur ogļhidrātus. Tas nepieciešams, lai netrūktu spēka vingrojumu izpildīšanai. Tūlīt pēc treniņa vai reizēm arī treniņa laikā jālieto produkti, kuros ir daudz olbaltumvielu – tie pabaros muskuļus un ļaus tiem augt. Tas arī ir iemesls, kāpēc sportisti pēc treniņa lieto proteīnu kokteiļus.
Nedari sev pāri un iegūsti labāku rezultātu

Fitnesa trenere uzsver, ka pirms jebkura treniņa ir jāiesildās, bet pēc tā ir nepieciešams izstaipīties. Tas palīdzēs izvairīties no traumām un iespējamām negatīvām sekām. Arī nodarbības laikā ir jāseko līdzi tam, lai netiktu traumēti muskuļi. Tad, ja kādā muskulī sajūti sāpes, kas līdzinās bites kodienam, vingrinājums ir jāpārtrauc un attiecīgā muskuļu grupa jāatpūtina. To nodarbināt vairs nedrīkst.

Izstaipīšanās pēc treniņa palīdz izvairīties no sāpēm, kā arī nepieciešamības vēlāk apmeklēt fizioterapeitu. Tiesa, izstaipīšanās pēc katra treniņa var paildzināt laiku, kurā muskuļi iegūst cerēto formu, bet tā palīdzēs palikt veselai un ilgtermiņā noteikti nesīs labāku rezultātu, uzsver Dzelme.

Pievienot komentāru