Ārstēšana, Citas slimības

Hospitalizēts jau otrais cilvēks, kurš saindējies ar murķeļiem. Tās var lietot, tikai īpaši gatavojot

Foto - LA.lv

Toksikoloģijas un sepses klīnikā hospitalizēts jau otrais pacients, kurš saindējies ar murķeļiem jeb bisītēm, piektdien no rīta vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Šīs sēnes ir indīgas, un ēšanai tās jāprot pagatavot. Taču iesācēji šīs pavasara vēstneses viegli var sajaukt ar lāčpurniem, kuri nav indīgi.

Šonedēļ hospitalizētajam jaunajam vīrietim pēc šo pavasara sēņu lietošanas parādījušies visi saindēšanās simptomi.

“Sākotnēji sliktu dūšu, vemšanu, diskomfortu vēderā, kas bija minētajam pacientam, bez tam izraisa arī nelielas nervu sistēmas darbības traucējumus, kas var izpausties kā galvassāpes un reiboņi, bet smagākos gadījumos var parādīties arī nopietni aknu un nieru darbības traucējumi,” stāstīja toksikologs Roberts Stašinskis.

Pacients murķeļus jeb bisītes bija iegādājies tirgū. Šīs sēnes kļūst par ēdamām tikai tad, kad tās ir pareizi pagatavotas. Bisītes jāmērcē aukstā ūdenī, tad ilgi jāvāra. To nezinot, saindēties var diezgan ātri.

Tikmēr Latvijas tirgos bisītes patlaban piedāvātas plašā sortimentā. Pārdevējs Ruslans atzīst, ka pie viņa tās pērk tikai tie, kuri zina, kā šīs pavasara sēnes pagatavot.

“Jā, pērk zinātāji, un viņi zina, kas ir bisītes un kā tās pagatavot. Restorāni arī iegādājas. Ja pareizi gatavo, nekādu skādi veselībai nodarīt nevar,” uzskata Ruslans.

Tomēr tiem, kuri lāčpurnus no bisītēm atšķirt nevar, speciālisti iesaka pavasara sēnes uzturā nelietot un sagaidīt gailenes, kas parādīsies jau pēc mēneša. Tās ne ar kādu citu sēni sajaukt nav iespējams.

Sēņu pētniece, mikoloģe Inita Dāniele atzīst, ka pati murķeļus nelasot. “Var saindēties, vārot un ieelpojot tvaikus, pat tādi gadījumi bijuši. Es pati bisītes nelasu un arī citiem neiesaku, jo pazīstamu cilvēku vidū zinu kādus desmit dažādu saindēšanās gadījumu,” stāstīja Dāniele.

3 Komentāri

  1. Vienmēr esmu vispirms vārījusi un pēc tam mērcējusi nevis otrādi.Ļoti ilgai vārīšanai nav nozīmes,bet gan vairākos ūdeņos mērcēšanai tad,kad izvārīti.

  2. Visu mūžu (66 gadi) pavasarī lasu šīs un lietoju. Lieto visa ģimene. Nevajag ēst zaļas vai vārīt tikai 10-15 minūtes. Vajag novārīt 2 stundas, pēc tam noskalot vairākas reizes, un 24 stundas turēt aukstā ūdenī. Un tad gatavo kā visas sēnes pēc patikas. Pēc šādas sagatavošanas nekad nebūs nekādas saindēšanās. Labu apetītī.

Pievienot komentāru