Uzturs

Neiroloģe un apiterapeite: Bišu māšu peru pieniņš – spēkam, smadzeņu atveseļošanai, pret depresiju

Publicitātes foto

“Bišu māšu peru pieniņš organismā darbojas kā antioksidants un tādējādi kavē novecošanos. Iespējams, tieši tāpēc paši bitenieki, lietojot šo medus produktu, ilgstoši saglabā darba spējas un parasti arī jūtas un izskatās jaunāki par saviem gadiem,” novērojusi neiroloģe un apiterapeite Maruta Naudiņa.

Par bišu māšu peru pieniņa unikalitāti liecina fakts, ka, bitēm ar to barojot bišu māti un savus mazuļus, tie izaug aptuveni 21 dienā, bet bišu māte 16 dienās. Un tas ir izskaidrojams ar bišu māšu peru pieniņa vērtīgo un sabalansēto sastāvu, tas satur 21 aminoskābi (olbaltumvielas), 15 minerālvielas (K, Na, Ca, Mg, Fe, Cu u. c), deviņus B grupas vitamīnus, kā arī citas vērtīgas vielas.

Bišu māšu peru pieniņu iesaka lietot cilvēkiem, kam nepieciešams uzlabot uztveres spējas, koncentrēšanos, piemēram, periodos, kad ir liela garīgā slodze – jāsagatavojas eksāmeniem, jāuzraksta diplomdarbs vai disertācija. Maruta Naudiņa stāsta: ”Studentiem parasti iesakām lietot bišu māšu peru pieniņu kā dabīgu organismu stimulēju līdzekli, lai viņiem pietiktu spēks un izturība pārvarēt saspringto sesijas laiku.”

Bišu māšu peru pieniņu cilvēki bieži lieto ziemā un pavasarī, jo tas gan palīdz atgūt enerģiju, gan stiprina imunitāti – īpaši veciem cilvēkiem un bērniem. Tas ir ļoti ieteicams pēc pārslimotām infekcijas slimībām, antibiotiku kursa u.c.

Profilakses nolūkos bišu māšu peru pieniņu būtu ieteicams lietot kursa veidā, un šādu kursu veikt divas reizes gadā, piemēram, ziemā un pavasarī. Savukārt, ja cilvēks slimo vai ir pārslimojis kādu slimību un tāpēc novārdzis, šādu kursu var veikt četras reizes gadā, atkārtojot ik pēc diviem mēnešiem.

Apiterapeite atklāj, ka bišu māšu peru pieniņš ir tik spēcīgs, ka to var lietot arī dažādu slimību gadījumā, tas palīdzēs ātrāk atveseļoties. Piemēram, pateicoties spējai uzlabot smadzeņu šūnu darbību (vielmaiņu), to var lietot pēc galvas traumām, insulta, encefalīta, meningīta un citām ar galvas smadzenēm saistītām saslimšanām. Protams, šādos gadījumos to vajadzēs kombinēt ar ārsta nozīmēto terapiju, medikamentiem.

Pievienot komentāru