Ārstēšana, Veselības politika

Stradiņa slimnīcā darbinieku trūkuma dēļ pārplāno daļu operāciju. Uz cik ilgu laiku?

Foto - Shutterstock

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca darbinieku trūkuma dēļ pārplāno daļu operāciju, taču situācija tiek kontrolēta, aģentūrai LETA pauda slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa norādīja, ka dažas no operācijām var tikt pārplānotas dienas citā laikā, kā arī gaidāmās operācijas var tikt pārceltas par mēnesi.

Portālam Veselam.lv Lāsma Sīle pastāstīja, ka cilvēki, kuriem nolikts datums operācijai slimnīcā un kuriem tā tiks pārcelta, tiks apziņoti – pašiem viņiem nav jāzvana un jājautā. Viņa atklāj, kā īpaši darbinieku trūkums aktualizējies pēdējās divās trīs nedēļās, piemēram, darbinieku slimošanas dēļ, kaut gan, protams, visu laiku trūkst personāla, jo īpaši māsu. “Mēs gada garumā cenšamies dažādos veidos iesaistīt jaunus darbiniekus – rīkojam sertificētām māsām atvērto durvju dienas u.tml.,” viņa min. Protams, “gaisā” visu laiku esot jūtama darbinieku iekšējā spriedze par atalgojumu un noslodzi. Lai operācijas varētu notikt un tās pēc iespējas nebūtu jāpārceļ, tiek mainīta arī noslodze, kas arī raisa neapmierinātību. Kas tiek mainīts? “Piemēram, ja iepriekš kādam darba diena bijusi gara, bet pa vidu garāka pauze, tad tagad darbs saplānots intensīvāks, bet īsāks,” piemēru min Lāsma Sīle. Viņa gan mierina, ka nav liela mēroga nespējas neveikt operācijas. Pārlikti tiek aptuveni padsmit procenti operāciju no kopējā skaita, kas neesot daudz.

Vienlaikus slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs LETAI norādīja, ka Stradiņa slimnīca tāpat kā daudzas veselības aprūpes iestādes valstī sastopas ar cilvēkresursu, īpaši medicīnas māsu, nodrošinājuma nepietiekamību, taču slimnīca risina situāciju, optimizējot esošo cilvēkresursu noslodzi, tostarp turpinot jau gada sākumā uzsākto darbu pie operāciju zāļu plānošanas uzlabošanas. “Darba gaitā plānoto operāciju skaits var tikt un arī tiek mainīts atkarībā no cilvēkresursu pieejamības un neatliekamo operāciju skaita,” skaidro Veinbergs.

Tāpat Veinbergs atzīmēja, ka Stradiņa slimnīcā ir seši operāciju bloki ar vairākām operāciju zālēm katrā, un visi operāciju bloki strādā un tiek veiktas gan plānveida, gan neatliekamas operācijas.
Slimnīca uzsver, ka neatliekamā ķirurģiskā palīdzība tiek un arī tiks nodrošināta pilnā apjomā.

 

 

 

 

3 Komentāri

  1. Vadošie nosmeliet tūkstošus un māsas atstājiet uz kapeikām un jums vadošie būs daudz brīva laika varēsiet uzspēlēt DOMINO!!!!

  2. Pārāk lielā ierēdņu skaita dēļ,kuru uzturēšanai aiziet lielākā daļa veselības aprūpei izdalīto budžeta līdzekļu,jāpārplāno ir Veselības ministrija-līdz vienam,Veselības departamentam,Labklājības ministrijas sastāvā-kā pirmskara Latvijā,kad nebija ne rindu,ne kvotu,ne kukuļu dakteriem un veselības nozarei pilnīgi pietika ar septiņpadsmit ierēdņiem,pie daudz lielāka iedzīvotāju skaita!
    Nav saprotams,kapēc bez Farmācijas departamenta nepieciešama vēl atsevišķa,ministrijas lieluma Zāļu valsts aģentūra,kas strauji augošās zāļu cenas nav spējīga ietekmēt un.piemēram,Sabiedrības veselības departamentu vēl jādublē ar Veselības aprūpes departamentu.

  3. Darbinieku nav, bet nav arī darba sludinājumu?! Vai tiek gaidīts, ka mediķi paši ies uz slimnīcu un lūgsies darbu? Kādi pamuļķi tup personāldaļā?! Lieciet sludinājumus, meklējiet piemaksas iespējas, piedāvājiet elastīgus grafikus, ibio!

Pievienot komentāru