Ēšana, Uzturs

Astoņi nelāgi uztura paradumi, kas var ietekmēt dzīves ilgumu

Foto - Andris TIļļa

Autore: Dita Vinovska

Ne velti cilvēki mēdz sacīt, ka tu esi tas, ko tu ēd. Tavs uzturs ietekmē ne vien tavu izskatu, bet arī labsajūtu un veselību ilgtermiņā. Protams, tas, ja laiku pa laikam apēd kādu našķi, nenozīmē, ka saslimsi un nekavējoties nomirsi, bet neveselīgi ēšanas paradumi var palielināt otrā tipa diabēta, sirds slimību, kā arī citu veselības problēmu risku.

Iedvesmojoties no “Live Strong”, piedāvājam iepazīties ar astoņiem nelāgiem, bet izplatītiem ēšanas paradumiem, kas negatīvie ietekmē tavu veselību. Ieskaties, jo, iespējams, arī tev ir pienācis laiks pārskatīt savus ēšanas paradumus. Pamainot tikai nedaudz, ieguvums var būt nenovērtējams – lieliska pašsajūta un labāka veselība.

Pārāk daudz nekvalitatīvas gaļas

Pārāk liels gaļas daudzums uzturā ir saistīts ar paaugstinātu diabēta risku un šīs slimības izraisītām nāvēm. Lai uzlabotu savu veselību, ir jāpievērš uzmanība gaļas kvalitātei un patērētājam daudzumam, nevis no tās jāatsakās pavisam. Izvēlies gaļu, kas nav iegūta, audzējot dzīvniekus milzu fermās, un izvairies no iepriekš pārstrādātas gaļas.

Rīgas Stradiņa universitātes profesore un ārste – hematoloģe – Sandra Lejniece skaidro, ka daļai cilvēku pilnīga atteikšanās no gaļas produktiem ir saistīta ar riskiem veselībai, ja netiek pievērsta īpaša vērība uzņemtās dzelzs daudzumam. Veģetāriešiem uzturā ļoti lielā daudzumā būtu jālieto sojas produkti, pupas, zirņi, spināti un pastāvīgi jākontrolē dzelzs līmenis organismā.

Pārāk daudz cieto tauku

Cietie tauki ir taukvielas, kas istabas temperatūrā ieņem cietu agregātstāvokli, piemēram, dzīvnieku tauki, sviests, kokosriekstu un palmu eļļa. Šie produkti satur vairāk piesātināto tauku un transtaukskābju nekā lielākā daļa augu eļļu un palielina dažādu sirds slimīgu risku, kā arī negatīvi ietekmē holesterīna līmeni asinīs.

Tomēr pavisam no taukvielām atteikties nedrīkst. Uztura speciāliste Eva Kataja skaidro, ka cilvēka organisms nespēj patstāvīgi ražot neaizstājamās taukskābes, tāpēc cilvēkam tās ir jāuzņem kopā ar uzturu. Gan pārāk maz, gan pārāk daudz uzņemto taukvielu negatīvi ietekmē cilvēka organismu. Īpaši uzņēmīga pret taukvielu svārstībām ir organisma imunitāte, jo tās darbība ir cieši saistīta ar neaizstājamajām taukskābēm. Neaizstājamās nepiesātinātās taukskābes palīdz ražot eikozanoīdus – savienojumi, kas regulē organisma imūno statusu.

Pievienot komentāru