Ēšana, Uzturs

Daudzpusīgā kokosriekstu eļļa

Shutterstock ilustrācija

Kokosriekstu eļļa ir pietiekami pazīstams produkts, ko izmanto ādas kopšanā un arī iekļauj ēdienkartē. Ar dermatoloģes un uztura speciālistes līdzdalību izzinām eļļas plusus un mīnusus.

 

Pārbaudīts efekts

“Kokosriekstu eļļa kļūst aizvien populārāka, jo dod acīm redzamu pozitīvu rezultātu, uzlabo ādas stāvokli,” uzskata dermatoloģe Sandra Vizule. “Lietojot ļoti reti ir novērotas alerģiskas reakcijas, kas mūsdienās ir būtisks faktors. Eļļā labi šķīst A, D, E vitamīni, kas nepieciešami ādas atveseļošanai. Labs efekts ir, lietojot acu un dekoltē zonā, kur āda ir plānāka. Produktu var izmantot gan sejas ādas, gan ķermeņa kopšanā. Kokosriekstu eļļa nav smagnēja, tā ātri uzsūcas, turklāt patīkamās smaržas dēļ darbojas līdzīgi kā aromterapija.”

 

Pirms lietošanas ieteicams konsultēties

“Protams, lietojot jebkuru kosmētisko līdzekli, jāņem vērā, ka tas ādas problēmas var saasināt. Cilvēkiem ir atšķirīgi ādas tipi. Kādam var būt kombinēta vai taukaina āda ar paplašinātām porām. Ja ir tendence veidoties aknei, pinnēm, ļoti uzmanīgi jālieto jebkura eļļa. Sievietes, kam ir taukaina āda, pirms gulēt-iešanas nedrīkst uz ādas atstāt taukainas daļiņas. Izmantojot kādus ārstnieciskos līdzekļus, piemēram, piņņu mazināšanai, uz sejas ādas mēdz rasties sausums. Tādā gadījumā sieviete vēlas pabarot ādu ar eļļu vai taukainu krēmu, bet vispirms viss liekais ādas slānis jānotīra. Pretējā gadījumā pinnes var savairoties,” brīdina speciāliste. “Nepareiza ādas kopšana var radīt lielākas problēmas, nekā ādu lieki neaizskarot. Tāpēc iesaku konsultēties ar pieredzējušu kosmetologu vai dermatologu, kurš rekomendēs, kā kopt ādu atbilstīgi tās tipam.”

 

Mīti un patiesība

“Sausai ādai kokosriekstu eļļa var noderēt kā sejas maska ādas lobīšanās gadījumā vai pēc pīlinga. Eļļas jālieto ļoti uzmanīgi, jāvēro, kā tās ietekmē ādu. Ja mana nevēlamas izpausmes, labāk vairs neizmantot,” iesaka dermatoloģe.

Viņa piekrīt internetā atrodamajiem ieteikumiem, proti, kokosriekstu eļļu var izmantot kā matu masku, sejas un acu zonas krēmu, ķermeņa eļļu, lūpu balzamu, ķermeņa skrubi, masāžas eļļu, kā arī kutikulu kopšanai, dzīšanas paātrināšanai savainojumu gadījumā, ādas lobīšanās novēršanai.

Kokosriekstu eļļai vēl mēdz piedēvēt zobus balinošu iedarbību, tā derot arī kosmētikas noņemšanai vai kā skūšanās krēms, tomēr šīs īpašības speciāliste apšauba.

“Veikalā nopērkams skūšanās krēms noteikti būs labāks par kokosriekstu eļļu. Katram mata folikulam un dziedzerim pēc skūšanās nav nepieciešama pastiprināta eļļošana. Arī kosmētikas noņēmēju labāk izvēlēties veikalā. Eļļas daļiņas var kairināt acu gļotādu, būt smagnējas, izraisīt nepatīkamas sajūtas, piemēram, acu graušanu. Ļoti apšaubu, ka kokosriekstu eļļa var darboties kā zobu balinātājs, ja nu vienīgi tai pievieno sodu vai kādas abrazīvas daļiņas. Zobārsti parasti iebilst pret abrāziju un agresīvu ietekmi uz zobu emalju. Balināšana ar kokosriekstu eļļu drīzāk ir reklāmas triks,” uzskata dermatoloģe. “Kokosriekstu eļļu kā sejas krēmu noteikti var izmantot, it īpaši sievietes līdz 30 gadu vecumam. Esmu novērojusi, ka to lieto siltajās zemēs. Taču eļļā nav SPF faktora, tā nepasargās no saules nelabvēlīgās ietekmes. Drīzāk to var izmantot pēc sauļošanās.”

 

Labāk uzsūcas

“Katrai eļļai piemīt savas īpašības. Argāna eļļa noder pret iekaisumiem, vīnogu kauliņu eļļa palīdz pret novecošanu, linsēklu eļļa atveseļo matus. Kokosriekstu eļļa der gan matiem, gan ādai, arī sejas ādai. Tā uzsūcas daudz labāk nekā linsēklu vai kaņepju eļļa, un āda neizskatās tik taukaina. Olīveļļa arī ir smagnēja, tāpēc ādas kopšanā to nelieto,” paskaidro Sandra Vizule.

“Ne visiem ir vienāda smaržu sajūta, bet kokosriekstu eļļai piemīt savdabīgs aromāts. Lietojot ķermenim, apkārt var rasties smaržu mākonis, tāpēc labāk izvēlēties eļļu bez aromāta.”

 

Vajadzīgs līdzsvars

“Kokosriekstu eļļa satur galvenokārt piesātinātos taukus un vidēji garās taukskābes. Daudzi uzskata, ka tie organismam nav vēlami, jo veicina sirds un asinsvadu saslimšanas. Piesātināto tauku uzturā tiešām nemēdz trūkt. Ja tie netiek izmantoti, tad uzkrājas organismā un var izraisīt metabolo sindromu – paaugstinātu asinsspiedienu, holesterīna līmeni, mainīt lipīdu frakciju attiecības, kā arī radīt cukura vielmaiņas problēmas,” skaidro uztura speciāliste Eva Kataja. “Organismā var uzkrāties arī nepiesātinātie tauki. Būtu jāatrod vidusceļš starp piesātināto un nepiesātināto tauku uzņemšanu, jo tauki organismam ir vajadzīgi.

Nevajadzētu aizrauties ar jebkuras eļļas un tauku pārmērīgu lietošanu uzturā. Kādā pētījumā apgalvots, ka kokosriekstu eļļa paātrina vielmaiņu. To uzzinot, kāds no rīta apēd karoti kokosriekstu eļļas un aplami cer tādējādi paātrināt vielmaiņu un veicināt tauku sadegšanu. Eļļā var apcept dārzeņus, zivi vai ko citu, bet nav pamata ēst taukus tīrā veidā. Tad labāk tos ziest uz ādas.

Kokosriekstu eļļu var izmantot, ja grib mājās pagatavot kādu gardumu. Saldajiem ēdieniem tā piešķir interesantu garšas vai tekstūras niansi. Tomēr arī pašu gatavotie saldumi jāēd ar mēru.”

 

Organisms vieglāk pārstrādā

“Kokosriekstu eļļā esošās vidēji garo ķēžu taukskābes orga-
nisms pārstrādā ātrāk nekā garās, kas atrodamas olīveļļā. Enerģijas gūšanu parasti saista ar glikozi, bet šajā gadījumā organisms enerģiju gūst ketonu veidā. Nav nepieciešams iesaistīt tik daudz organisma resursu kā garo ķēžu taukskābju pārstrādei, tāpēc kokosriekstu eļļa ir ātrāks enerģijas ieguves veids,” saka Eva Kataja.

“Priekšrocība ir tā, ka kokosriekstu eļļa piemērota cilvēkiem, kuriem grūti pārstrādāt taukus žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera problēmu dēļ. Šis produkts vieglāk ietekmē gremošanas sistēmu. Olīveļļas pārstrāde ir laikietilpīgāks process, kas prasa žultspūšļa darbību un enzīmu iesaisti.”

 

Trūkst pētījumu

“Kokosriekstu eļļa ir dabisks taukskābju avots. Tai mēģina piedēvēt dažādas dziedinošas spējas, piemēram, tā novēršot ar smadzeņu darbību saistītas slimības un vielmaiņas problēmas, taču šādiem apgalvojumiem nav zinātniska pamatojuma. Nav pētījumu, kuros būtu pētīta kokoseļļas tieša iedarbība uz noteiktām cilvēku grupām. Savukārt olīveļļas pozitīvie efekti ir pierādīti,” paskaidro uztura speciāliste.

“Lasāms, ka kokosriekstu eļļa mazina iekaisumus un iznīcina mikrobus. Jā, iespējams, vienai no sastāvdaļām piemīt antimikrobu iedarbība, tomēr eļļa nesastāv tikai no šā elementa. Nebūtu pamatoti zāļu vietā lietot kokosriekstu eļļu un cerēt, ka tā organismā iznīdēs, piemēram, stafilokokus.”

Noteikti nevar apgalvot, ka kokoseļļa ir labāka par olīveļļu. Tas būtu līdzīgi, kā salīdzināt divus bērnus, – katram taču piemīt atšķirīgas īpašības.

Zinātnieki runā par to, ka cilvēki mūsdienās uzņem diezgan daudz omega-6 taukskābju. Kokosriekstu eļļa nesatur nevienu no tām, tātad palīdz atšķaidīt pārējo eļļu iedarbību. Lai līdzsvarotu taukskābju dažādību, var lietot gan saulespuķu eļļu, riekstus, sēklas, gan kokosriekstu eļļu. Ikdie-nas uzturā vajag pamainīt kā produktus, tā arī eļļas.

 

Rafinēta vai nerafinēta?

Jo eļļa mazāk rafinēta, jo tā tuvāka sākotnējam sastāvam, mazāk pakļauta karsēšanai un citiem procesiem. Kokosriekstu eļļā nav īpaši daudz vitamīnu un antioksidantu, tāpēc rafinēšanas procesā nekas daudz netiek zaudēts. Pērkot eļļu, var pievērst uzmanību tās garšai. Ja vēlas just kokosriekstu piegaršu, jāizvēlas termiski neapstrādāts produkts, uz kura parasti rakstīts virgin vai extra virgin. Lai būtu neitrāla garša, jāpērk rafinēta eļļa.

 

Kokoseļļas mīnusi

➊ Lai gan kokosriekstu eļļa satur laurīnskābi un K, E vitamīnu, kas it kā pasargā ādu no brīvo radikāļu kaitējuma, to daudzums eļļā ir niecīgs.

➋ Kokosriekstu eļļa nesatur neaizstājamās taukskābes, tai ir zemāks dūmošanas slieksnis nekā olīveļļai vai rapšu eļļai. Tā noteikti nav ieteicama fritēšanai.

➌ Tā ir dārgāka par citām, iespējams, tāpēc, ka tai piedēvē gandrīz brīnumainas īpašības.

 

Mūsu ekspertes

EVA KATAJA, veselības centra “Vivendi” uztura speciāliste

SANDRA VIZULE, “Veselības centra 4” skaistuma klīnikas “4. dimensija” dermatoloģe

Pievienot komentāru