Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Dermatoloģe: Kokosriekstu eļļa ādai var dot daudz, tomēr jāievēro nosacījumi

Foto - Shutterstock

Kokosriekstu eļļa ir pietiekami pazīstams produkts, ko izmanto ādas kopšanā un arī iekļauj ēdienkartē. Ar dermatoloģes un uztura speciālistes līdzdalību izzinām eļļas plusus un mīnusus.

 

Pārbaudīts efekts

“Kokosriekstu eļļa kļūst aizvien populārāka, jo dod acīm redzamu pozitīvu rezultātu, uzlabo ādas stāvokli,” uzskatadermatoloģe Sandra Vizule. “Lietojot ļoti reti ir novērotas alerģiskas reakcijas, kas mūsdienās ir būtisks faktors. Eļļā labi šķīst A, D, E vitamīni, kas nepieciešami ādas atveseļošanai. Labs efekts ir, lietojot acu un dekoltē zonā, kur āda ir plānāka. Produktu var izmantot gan sejas ādas, gan ķermeņa kopšanā. Kokosriekstu eļļa nav smagnēja, tā ātri uzsūcas, turklāt patīkamās smaržas dēļ darbojas līdzīgi kā aromterapija.”

 

Pirms lietošanas ieteicams konsultēties

“Protams, lietojot jebkuru kosmētisko līdzekli, jāņem vērā, ka tas ādas problēmas var saasināt. Cilvēkiem ir atšķirīgi ādas tipi. Kādam var būt kombinēta vai taukaina āda ar paplašinātām porām. Ja ir tendence veidoties aknei, pinnēm, ļoti uzmanīgi jālieto jebkura eļļa. Sievietes, kam ir taukaina āda, pirms gulētiešanas nedrīkst uz ādas atstāt taukainas daļiņas. Izmantojot kādus ārstnieciskos līdzekļus, piemēram, piņņu mazināšanai, uz sejas ādas mēdz rasties sausums. Tādā gadījumā sieviete vēlas pabarot ādu ar eļļu vai taukainu krēmu, bet vispirms viss liekais ādas slānis jānotīra. Pretējā gadījumā pinnes var savairoties,” brīdina speciāliste. “Nepareiza ādas kopšana var radīt lielākas problēmas, nekā ādu lieki neaizskarot. Tāpēc iesaku konsultēties ar pieredzējušu kosmetologu vai dermatologu, kurš rekomendēs, kā kopt ādu atbilstīgi tās tipam.”

 

Mīti un patiesība

“Sausai ādai kokosriekstu eļļa var noderēt kā sejas maska ādas lobīšanās gadījumā vai pēc pīlinga. Eļļas jālieto ļoti uzmanīgi, jāvēro, kā tās ietekmē ādu. Ja mana nevēlamas izpausmes, labāk vairs neizmantot,” iesaka dermatoloģe.

Viņa piekrīt internetā atrodamajiem ieteikumiem, proti, kokosriekstu eļļu var izmantot kā matu masku, sejas un acu zonas krēmu, ķermeņa eļļu, lūpu balzamu, ķermeņa skrubi, masāžas eļļu, kā arī kutikulu kopšanai, dzīšanas paātrināšanai savainojumu gadījumā, ādas lobīšanās novēršanai.

Kokosriekstu eļļai vēl mēdz piedēvēt zobus balinošu iedarbību, tā derot arī kosmētikas noņemšanai vai kā skūšanās krēms, tomēr šīs īpašības speciāliste apšauba.

“Veikalā nopērkams skūšanās krēms noteikti būs labāks par kokosriekstu eļļu. Katram mata folikulam un dziedzerim pēc skūšanās nav nepieciešama pastiprināta eļļošana. Arī kosmētikas noņēmēju labāk izvēlēties veikalā. Eļļas daļiņas var kairināt acu gļotādu, būt smagnējas, izraisīt nepatīkamas sajūtas, piemēram, acu graušanu. Ļoti apšaubu, ka kokosriekstu eļļa var darboties kā zobu balinātājs, ja nu vienīgi tai pievieno sodu vai kādas abrazīvas daļiņas. Zobārsti parasti iebilst pret abrāziju un agresīvu ietekmi uz zobu emalju. Balināšana ar kokosriekstu eļļu drīzāk ir reklāmas triks,” uzskata dermatoloģe. “Kokosriekstu eļļu kā sejas krēmu noteikti var izmantot, it īpaši sievietes līdz 30 gadu vecumam. Esmu novērojusi, ka to lieto siltajās zemēs. Taču eļļā nav SPF faktora, tā nepasargās no saules nelabvēlīgās ietekmes. Drīzāk to var izmantot pēc sauļošanās.”

1 komentārs

  1. Lietoju gan vienu pašu gan jauktu ar vīnogu kauliņu eļļu, ja vajadzība pielieku klāt kādu piemērotu ēterisko eļļu. Vienīgi sākumā jāiemanās, cik daudz eļļas jāņem – to vajag stipri mazāk kā veikala gatavos krēmus. Lieku uz mitras ādas – tad labāk uzsūcas un nepaliek lieki tauku pleķi. Sanāk lētāk un labāk kā ar pirktajiem krēmiem.

Pievienot komentāru