Pāris, Psiholoģija

Braucam atpūsties! Viens no otra…

Foto: shutterstock.com

Beidzot pienākusi ilgi gaidītā vasara un aizvien biežāk piemeklē pārdomas par to, kā atpūsties un ar ko. Iztēle uzbur romantiskas brīvdienas ar mīļoto. Jo vairāk domā par to, jo mazāk pievilcīga šķiet šī ideja – ainas no romantiskām pēkšņi pārvēršas par šausmu filmu. Tu atceries pagājušo atvaļinājumu – pastāvīgas nesaskaņas, konflikti un aizkaitinājums. Varbūt labāk atpūsties vienai vai kopā ar draudzeni? Un gadās arī tā, ka tu ar nepacietību gaidi kopīgo atvaļinājumu, bet tavs mīļotais piedāvā atpūtu… vienam no otra.

Šādas situācijas nav retums, neskatoties uz reklāmām, kurās Viņš un Viņa laimīgi smaida kādas jūras krastā vai pie arhitektūras pieminekļa. Protams, var būt daudz iemeslu pavadīt brīvdienas atsevišķi. Piemēram, darbs, trūkst līdzekļu ceļojumam visai ģimenei, interešu atšķirība u.c.

Reklāmas glezno idillisku ainu par kopīgām ģimenes brīvdienām, psihologi vienā balsī apgalvo, ka kopīgas brīvdienas stiprina ģimeni. No kurienes tad rodas vientuļās mātes ar bērniem kūrortos vai vīri, kuri dod priekšroku atpūsties draugu kompānijā? No kurienes nāk šīs domas?

Gribu brīvībā!

Iespējams, kādam no jums dzīve kopā apnikusi. Tādā gadījumā vismaz pagaidu atbrīvošanās tiek uztverta ar sajūsmu. Brīvība no otrās pusītes, pastāvīgas uzraudzības un mājsaimniecības pienākumu trūkums – tas ir tas, ko dvēsele prasa!

Diemžēl šajā situācijā kopīgas brīvdienas neko neatrisinās. Un arī atsevišķas nē. Atsvešinātība starp cilvēkiem uzkrājas pakāpeniski, un, kad attiecības kļūst par apgrūtinājumu, tās paliks tādas jebkurā vidē, pat visromantiskākajā. Ja jūs parasti pavadāt kopā ne pārāk daudz laika, jo katram ir savs darbs un daudzas citas lietas, brīvdienās nāksies būt kopā 24 stundas diennaktī, un tas ir smags pārbaudījums. Kādam no jums grūti komunicēt pat to nelielo laika daudzumu, kas ir ikdienas dzīvē, un kopējā atpūta tikai pasliktinās situāciju. Ja attiecības pasliktinājušās, atpūta neatrisinās šo problēmu, tikai var paātrināt skumjās beigas.

Pārtraukums

Pat visstabilākajā un laimīgākajā savienībā partneriem rodas vēlme atpūsties vienam no otra. Tur nav nekā neparasta. Iedomājies, ka tev ļoti garšo sarkanie ikri. Tu ēd tos katru dienu. Daudzus gadus. Daudz sarkano ikru. Agrāk vai vēlāk radīsies vēlme kādu laiku no tiem atteikties. Ņem vērā, nevis vairs neēst vispār, bet kādu nedēļu, divas. Bet pēc tam cik laimīgs atkal izbaudīsi to garšu!

Visi cilvēki ir dažādi. Dažiem cilvēkiem vairāk ir nepieciešama komunikācija, dažiem mazāk. Daži cilvēki var atgūt spēkus tikai palikuši vieni. Ir arī tādi, kam jo vairāk cilvēku, jo labāk. Un mums visiem ir nepieciešama uzmanības pārslēgšana, pretējā gadījumā zaudējam dzīves garšu; ja katru dienu darām vienu un to pašu, pat visinteresantāko lietu, pēc kāda laika tas kļūst par rutīnu. Katram cilvēkam ir sava emocionālā komforta zona un tā ir jāciena, tas ir vienīgais veids, kā veidot patiesi harmoniskas attiecības.

Izvairīties no tādas pārsātināšanas var visa gada garumā – satiekoties ar saviem draugiem, ejot uz baseinu, sporta klubu u.tml. Cik jauki pēc tam padalīties iespaidos! Tas ļauj nekoncentrēties vienam uz otru un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, nejūtot ierobežojumus.

1 komentārs

  1. ….manuprāt ļoti interesanta tēmai apspriešanai divatā,tikai, kad to lasām iedziļināsimies niansēs.Manuprāt attiecības kad esam kopā un attiecības kad esam tālu viens no otra vienalga paliek attiecības.Un tās ir jāstiprina,ja otrs cilvēks ir dārgs!
    ………vai kurortā vai ziemeļpolā,tie kas viens otru mīl paliks tikai stiprāki!

Pievienot komentāru