Ārstēšana, Vēzis

26. maijā aicina uz bezmaksas ādas veselības pārbaudēm Vecrīgā

Publicitātes foto
Uzziņa:

Speciālisti atgādina, ka dermato-onkoloģiskā piesardzība jāievēro ne tikai pavasara mēnešos, bet gan visa gada garumā. Vairāk informācijas par ādas vēža profilaksi un diagnostiku: www.adasvezis.lv

Noslēdzot Eiromelanomas mēneša aktivitātes, biedrība “Dermatologi pret ādas vēzi” aicina iedzīvotājus uz ādas veselības pārbaudēm piektdien, 26. maijā, pl.11.00 – 19.00, Vecrīgā, Kaļķu ielā 15, laukumā blakus viesnīcai “Hotel Roma”. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja bez maksas pārbaudīt savus ādas veidojumus, veikt to dermatoskopisko izmeklēšanu, kā arī saņemt Rīgas dermatoloģisko klīniku speciālistu konsultācijas un praktiskus padomus par saules aizsarglīdzekļu lietošanu.

“Viens no galvenajiem ādas audzēju iemesliem ir cilvēka dzīves laikā uzkrātais ultravioletais starojums gan no atklātiem saules stariem, gan solārijiem. Būtiski riska faktori ir arī gaišās ādas fototips, kāds ir izplatīts Latvijas platuma grādos, liels ādas veidojumu skaits un iedzimtība. Lai gan melanoma ir agresīvākais no ādas vēža veidiem, tā ir veiksmīgi ārstējama, ja tiek atklāta agrīnā stadijā. Tāpēc ir īpaši svarīgi regulāri pārbaudīt savus ādas veidojumus un veikt profilaktiskus pasākumus aktīvai un pasīvai saules aizsardzībai. Visā Eiropā vienojošais sauklis šogad ir “Tev ir dota tikai viena āda, parūpējies ar to!” ” atzīmē biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” valdes priekšsēdētājs un Eiromelanomas kustības Latvijā vadītājs, dermatologs Raimonds Karls.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2015. gadā melanoma diagnosticēta rekordlielam iedzīvotāju skaitam – 224 cilvēkiem, 85 cilvēki mira no šī audzēja, bet vairāk nekā 1500 iedzīvotājiem reģistrētas citas ādas vēža formas, ierindojot ādas vēzi pirmajā vietā starp visiem onkoloģisko slimību veidiem.

“Atšķirībā no daudzām citām onkoloģiskajām saslimšanām melanomai ir raksturīgi, ka ar to slimo cilvēki visos vecuma posmos, tostarp arī daudzi gados jauni cilvēki. Ikvienam, kurš pamana kādas aizdomīgas izmaiņas ādas veidojumos, ieteicams nekavējoties konsultēties ar ārstu, nevis nogaidīt, vai sekos vēl kādas izmaiņas,” uzsver Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas onkoloģe-ķīmijterapeite Ārija Brīze.

Maijs ir melanomas informatīvais mēnesis visā pasaulē, un tā ietvaros veselības aprūpes speciālisti aicina iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību aizdomīgiem ādas veidojumiem un pārbaudīt ādas veselību. Latvijā Eiromelanomas akcija pirmo reizi norisinājās pirms desmit gadiem, veltot vienu dienu iedzīvotāju ādas stāvokļa novērtēšanai. Aizvadītās desmitgades laikā ādas veidojumi pārbaudīti aptuveni 13 000 Latvijas iedzīvotāju. Šogad biedrība “Dermatologi pret ādas vēzi” īstenoja melanomas piesardzības mēnesi ar dažādām aktivitātēm gan iedzīvotājiem, gan nozares speciālistiem.

 

Pievienot komentāru