Ārstēšana, Citas slimības

Gaisā joprojām liela bērza putekšņu koncentrācija

Foto: LETA

Lai gan bērza ziedputekšņu sezona tuvojas beigām, gaisā joprojām ir liela to koncentrācija, liecina Latvijas Universitātes Aerobioloģijas laboratorijas veiktie mērījumi Rīgā.

Bērza skarās palicis aptuveni 15 procentu putekšņu, un tuvākās nedēļas laikā gaidāms bērza putekšņu samazinājums līdz vidējai koncentrācijai.

Latvijā intensīvi zied arī citi koki, krūmi un zālaugi. Bez bērza putekšņiem gaisa plūsmās sastopami arī kļavas, egles, priedes, zirgkastaņas, oša, ozola, lapegles, ievas un pienenes putekšņi, bet to koncentrācija ir zema.

Novēroti daži pirmie graudzāļu putekšņi, lai gan Latvijas teritorijā graudzāļu ziedēšana vēl nav sākusies.

Tuvākajā nedēļā samazināsies ne tikai bērza, bet arī kļavas, oša un ozola ziedputekšņu koncentrācija. Pieaugs zirgkastaņas, priedes un egles putekšņu daudzums.

Bērzam, graudzālēm un ambrozijai ir lielākā alerģiskuma pakāpe starp Latvijas augiem. Graudzāļu ziedputekšņu sezona parasti sākas jūnija sākumā un noslēdzas augustā, vislielākais graudzāļu putekšņu daudzums pēdējos gados novērots jūnija otrajā pusē.

Alergēnu saturs putekšņu olbaltumvielās ir atkarīgs no laikapstākļiem brīdī, kad ziedputekšņi izlido no putekšnīcas, un pat pie mazākā putekšņu daudzuma ir iespējamas izteiktas alerģiskas reakcijas.

Pievienot komentāru