Ārstēšana, Vēzis

Meita: “Mamma centās izārstēties no vēža netradicionāli, tad pienāca laiks tradicionālām metodēm”

Foto - Shutterstock.com

“Bija liels šoks, kad uzzinājām, ka mammai ir krūts vēzis. Ģimenē nevienam nav bijusi tāda saslimšana. Arī rados ne, un te pēkšņi tāda diagnoze,” savu stāstu uzsāk Inita un piebilst – lai arī ārstēšanās posms nav viegls ne mammai, ne viņas tuviniekiem, tomēr ir pārliecība, ka viss būs labi.

Brīnums tomēr nenotika

Jūnijā Initas mamma svinēs savu 69 gadu dzimšanas dienu. Viņa ir latviešu valodas un literatūras skolotāja, un turpina strādāt joprojām. Arī ārstēšanās laikā. “No aktivitāšu viedokļa mamma turpina dzīvot tāpat kā iepriekš, un drīz pēc diagnozes uzzināšanas mammai, arī es sapratu, ka man jāsaglabā miers, jo viņa sagaida atbalstu. Mammai ir ļoti labas draudzenes, un redzu, ka viņai sniedz mierinājumu cilvēku teiktais, ka viss būs labi,” stāsta Inita. Viņa atzīst, ka ir ezotēriska ceļa gājēja, tāpēc vispirms centusies izprast iemeslu, kāpēc mamma saskārusies ar šādu saslimšanu. Inita saka: “Krūtis ir tā vieta, kur sievietei krājas visi aizvainojumi un pārdzīvojumi… Zinot mammu, viņas pārdzīvojumus, saprotu, ka tas ir gadiem krāts aizvainojums. Es arī ar mammu par to daudz runāju. Nebija viegli aizskart tādas tēmas, bet šī diagnoze ir tik spēcīgs signāls, ka to vairs nevar ignorēt.”

Veidojumu krūtī sievietei atklāja ikgadējas pārbaudes laikā pērn pavasarī. Viņa devās pie ārsta, kurš teica, ka nepieciešama operācija. Tomēr tradicionālās ārstēšanas vietā sieviete izvēlējās paklausīt savas ģimenes uzticības personai – dziedniekam, kurš sacīja, ka audzēju iekapsulējis un pacientei nav jābaiļojas par tā attīstību. Tika lietoti sodas dzērieni, pieneņu saknes izvilkumi un tamlīdzīgi dabas līdzekļi, par kuriem interneta vietnēs lasāma plaša informācija kā par brīnumlīdzekļiem, kas spēj uzveikt audzējus. Brīnums tomēr nenotika, un pie ārsta onkoloģijas centrā otrreiz sieviete nokļuva pēc apmēram pusgada. Jāteic gan, ka visu šo laiku viņa devās uz pārbaudēm, lai pārliecinātos, ka veidojums nekļūst lielāks, un vienas šādas pārbaudes laikā tika atklāta metastāze padusē…

“Bija skaidrs, ka jāpiekrīt onkologa teiktajam un jāiet ārstēties ar tradicionālajām metodēm.” teic Inita.

Pievienot komentāru