Dzīvesveids, Padomi

Ej smagiem soļiem, lai odzes mūk! Bet kā atbaidīt ērces? Droši iet dabā

Foto - Shutterstock

Svaigā gaisā ir plašas iespējas baudīt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Šādai atpūtai ir vērts sagatavoties pirms došanās ārā.

Ģimenes ar bērniem nereti nodarbina jautājums, kurp doties un ko darīt, lai izklaidēties varētu gan bērni, gan pieaugušie un lai kopīgi pavadītais laiks raisītu lieliskas emocijas. Daudzviet pilsētās radītas kāpelēšanas zonas, dažādas atrakcijas, skeitparki vai trases skrituļotājiem. Draudzīgas sāncensības piekritēji var sarīkot paši savu basketbola turnīru, savukārt drosmīgākie – uzkāpt kādā skatu tornī un baudīt brīnišķīgas ainavas.

 

Jāizvēlas piemērots apģērbs

Pirmie riteņbraucēji parādās, tikko nokusis sniegs. Dažs savu velosipēdu izmanto visu gadu, jo laika apstākļi tam kļūst arvien piemērotāki. Riteņbraukšana, skriešana, nūjošana un citi aktīvās atpūtas veidi nostiprina muskulatūru, brīvdienas svaigā gaisā sniedz enerģiju un mundrumu, lai līdz rudenim būtu palielināta izturība pret vīrusiem.

Ik gadu daudzas ģimenes dodas atpūsties mežā, lai baudītu dabu vai parūpētos par meža veltēm. Dzīves gudrība vēsta, ka nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Dodoties brīvdabas pastaigā, drēbju izvēle ir īpaši svarīga – pārdomāti izraudzīts apģērbs pasargā ne vien no mainīgiem laikapstākļiem, bet arī no kukaiņiem. Turklāt tas vienlīdz attiecas gan uz mežu, gan pilsētas parku.

Pret odiem un ērcēm var izmantot repelentus – izsmidzināmus un smērējamus līdzekļus, taču ar tiem var nepietikt, tādēļ piemērotāks būs apģērbs, kas nosedz atklātās ķermeņa daļas. Uz gaišas krāsas drēbēm ērces ir vieglāk pamanīt, savukārt zeķēs sabāzti bikšu gali neļauj ērcēm nokļūt uz ādas. Atgriežoties no meža, jāpārģērbjas un jāizpurina drēbes, jo tajās var būt ieķēries kāds nevēlams kukainis.

Pievienot komentāru