Ēšana, Uzturs

Kokosriekstu eļļa paātrinot vielmaiņu, bet tai ir arī mīnusi. Skaidro Eva Kataja

Foto - Shutterstock.com

Kokosriekstu eļļa ir gan izslavēta ar savām dziedinošajām īpašībām, tomēr tai ir gan savas saules, gan ēnas puses.

“Kokosriekstu eļļa satur galvenokārt piesātinātos taukus un vidēji garās taukskābes. Daudzi uzskata, ka tie organismam nav vēlami, jo veicina sirds un asinsvadu saslimšanas. Piesātināto tauku uzturā tiešām nemēdz trūkt. Ja tie netiek izmantoti, tad uzkrājas organismā un var izraisīt metabolo sindromu – paaugstinātu asinsspiedienu, holesterīna līmeni, mainīt lipīdu frakciju attiecības, kā arī radīt cukura vielmaiņas problēmas,” skaidro uztura speciāliste Eva Kataja. “Organismā var uzkrāties arī nepiesātinātie tauki. Būtu jāatrod vidusceļš starp piesātināto un nepiesātināto tauku uzņemšanu, jo tauki organismam ir vajadzīgi.

Nevajadzētu aizrauties ar jebkuras eļļas un tauku pārmērīgu lietošanu uzturā. Kādā pētījumā apgalvots, ka kokosriekstu eļļa paātrina vielmaiņu. To uzzinot, kāds no rīta apēd karoti kokosriekstu eļļas un aplami cer tādējādi paātrināt vielmaiņu un veicināt tauku sadegšanu. Eļļā var apcept dārzeņus, zivi vai ko citu, bet nav pamata ēst taukus tīrā veidā. Tad labāk tos ziest uz ādas.

Kokosriekstu eļļu var izmantot, ja grib mājās pagatavot kādu gardumu. Saldajiem ēdieniem tā piešķir interesantu garšas vai tekstūras niansi. Tomēr arī pašu gatavotie saldumi jāēd ar mēru.”

Organisms vieglāk pārstrādā

“Kokosriekstu eļļā esošās vidēji garo ķēžu taukskābes organisms pārstrādā ātrāk nekā garās, kas atrodamas olīveļļā. Enerģijas gūšanu parasti saista ar glikozi, bet šajā gadījumā organisms enerģiju gūst ketonu veidā. Nav nepieciešams iesaistīt tik daudz organisma resursu kā garo ķēžu taukskābju pārstrādei, tāpēc kokosriekstu eļļa ir ātrāks enerģijas ieguves veids,” saka Eva Kataja.

“Priekšrocība ir tā, ka kokosriekstu eļļa piemērota cilvēkiem, kuriem grūti pārstrādāt taukus žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera problēmu dēļ. Šis produkts vieglāk ietekmē gremošanas sistēmu. Olīveļļas pārstrāde ir laikietilpīgāks process, kas prasa žultspūšļa darbību un enzīmu iesaisti.”

Pievienot komentāru