Ārstēšana, Citas slimības

Kā aknu slimniekiem palīdz kafija un kā tikt vaļā no taukiem aknās

Foto - Shutterstock.com
Fakti

Aknu slimniekiem ieteicams dzert dabisko kafiju, jo pierādīts, ka tās lietošana mazina saistaudu daudzumu aknās un samazina aknu vēža risku.

“Veicot vēdera dobuma ultrasonogrāfiju, man aknās atklāja taukus. Tas bija liels pārsteigums, jo līdz šim man nekādu sūdzību nebija, arī alkoholu savos 50 gados tikpat kā nelietoju. Kā no tiem atbrīvoties?” Juris M. Aizkrauklē

Atbild Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra aknu slimību nodaļas vadītāja Ieva Tolmane: “Nealkohola taukainās aknu slimības jeb taukainās hepatozes rašanās iemesls visbiežāk ir neveselīgs dzīvesveids un uzturs – kalorijām pārbagāta, enerģētiski mazvērtīga pārtika un mazkustīgums. To var veicināt arī pārmērīga badošanās, dažu medikamentu, piemēram, kortikosteroīdu lietošana, infekcijas slimības, piemēram, C hepatīts. Tomēr mūsdienās tauku izgulsnēšanos aknās arvien biežāk saista ar metabolo sindromu, kura pazīmes ir aptaukošanās, it īpaši vēdera aptaukošanās, traucēta glikozes un taukskābju izmantošana, paaugstināts sliktā jeb augsta blīvuma holesterīna līmenis un arteriālā hipertensija. To neārstējot, ar laiku aknās var rasties iekaisums, kas veicina neatgriezenisku aknu bojājumu rašanos – fibrozi, kad aknu šūnas aizstāj saistaudi, un aknu šūnu bojāeju – cirozi. Nealkohola taukainā aknu slimība bieži vien noris bez simptomiem, taču reizēm jūtams nespēks, uz plaukstām parādās apsārtums, bet uz ādas, parasti sejas, plecu rajonā, sīki, punktveida asins izplūdumi jeb tā saucamās aknu zvaigznītes. Lai slimību atklātu, asinīs nosaka fermentu “ALAT” un “ASAT”, kā arī GGT (gammaglutamiltransferāzes) aktivitāti, veic ultrasonogrāfisko izmeklēšanu vai pat aknu biopsiju, kas ļauj atklāt iekaisuma procesu un fibrozi. Diemžēl nav tādu medikamentu, kas no aknām izvadītu taukus. Pats galvenais ir dzīvesveida maiņa un pakāpeniska svara mazināšana, atsakoties no trekniem un ogļhidrātiem bagātiem pārtikas produktiem, kā arī mērena, bet regulāra fiziska slodze.”

 

Pievienot komentāru