Dzīves māksla, Psiholoģija

10 spēcīgas filmas, pēc kuru noskatīšanās gribas apsēsties un padomāt

1. Malena

1no10

Malèna, 2000

Kino, pēc kura tev ir nepieciešams paklusēt, apdomāt redzēto un ļaut tavā dzīvē ienākt jaunām domām.

Skarbs stāsts par to, kā tas ir – būt skaistai sievietei skaudīgu un miesaskārīgu cilvēku vidū. Otrā pasaules kara Itālija, lieliskā Monika Beluči un Enio Morikones mūzika.

 1. Malena
 2. Hatiko – uzticamais draugs
 3. Migla
 4. Šerbūras lietussargi
 5. Jāņtārpiņu kapakmens
 6. Pamošanās
 7. Es, Ērls un mirstošā meitene
 8. Kad sapņi piepildās
 9. Trīspadsmitais stāvs
 10. Andrejs Rubļovs

6 Komentāri

 1. Hatiko izklausās kas līdzīgs Baltais Bims Melnā Auss. Nemūžam vairs neskatīšos ko tādu. Sirdi rauj ārā. Vēl tagad nožēloju, ka bērnībā noskatījos Bimu.

 2. Cilvēki, ja tev ir 40, pat 50, nav jāmet plinte krūmos, jārīkojas un jāturpina pilnvērtīgi dzīvot. Labi, ja kāds mantojums gadījies vai amatā gadījies nopelnīt tā, ka var atļauties dzīvot, nevis mikropensijas gaidās eksistēt.
  Vienkārši jādomā ārpus “kastītes”, ko, atzīšu, man pašam kāds bijušais kolēģis ierādīja.
  Tagad jau regulāri lietoju statistiskās prognozēšanas nu jau vairāk kā četrus mēnešus katru nedēļu. Biju saņēmis labu projekta naudu, domāju – kas būs, būs, kad tad, ja ne tagad, un nopirku Sindikāta paku par gandrīz 300eur. Kad jau pirmajā izlozē laimestā ieraudzīju 732eur, es biju reāli uz pakaļas! Un tagad tā jau no pirmās nedēļas katru reizi ir kaut kāds laimests. Parasti tie ir apmēram simts eiro, mazāk par 45 nav bijis ne reizi, bet gadījies arī vairākos simtos. Paskaitot kopā, šobrīd esmu jau vairāk kā trīskāršojis ieguldīto summu, bet priekšā vēl 2 nedēļas ar izlozēm, jo Sindikāta paka dod biļetes uz daudzām izlozēm pēc kārtas. Uz Jaungada atlaidēm nopirku sev un jaunajai draudzenei slēpošanas tūri uz Livinjo, kur forši atpūtāmies, nomainīju braucamo ne gluži pret savu sapņu auto, bet jau krietni pievilcīgāku kā bija, bet par pārējo vēl pirms brīvdienu izlozes no vinnētās naudas pirkšu atkal Sindikāta paku no viņu jaunā piedāvājuma.
  Es, vīrietis nu jau krietni gados, esmu pavēris sev jaunus apvāršņus! Sistēmas apraksts un izklāsts, diemžēl, tikai krieviski gan, bet manas paaudzes cilvēkiem valodas nav problēma, atrodami https://goo.gl/DqrNUq

Pievienot komentāru