Dzīvesveids, Padomi

Neravē, sēžot uz ķeblīša! Kā dārza darbos nesabeigt muguru

1. Sākoties pavasara dārza darbiem, biežākas ir traumas un locītavu problēmas – sāpes un stīvums.

1no4
Foto - Shutterstock

Locītavas ir svarīgs mehānisms, lai cilvēka ķermenis varētu pilnvērtīgi darboties. Ar laiku locītavas nolietojas, tāpēc rodas sāpes, kas ierobežo kustības un apgrūtina ikdienas dzīvi, mēdz būt krampji, ko izraisa magnija trūkums organismā. Sūdzības rodas arī no fiziskas pārslodzes – biežāk starp lāpstiņām vai jostas vietā.

Osteorefleksoterapeite  mudina nesākt ar fiziski smagākajiem dārza darbiem vai plānot visu apdarīt dažās dienās, jo jāiesildās pakāpeniski, ar mazāku slodzi. Cilvēki, kuri cieš no spondilozes vai izteiktas osteoporozes, smagas nastas celt vispār nedrīkst.

Pirms dārza darbiem, tāpat kā pirms sporta sacensībām, der nedaudz patrenēties. Dažādi stiepšanās vingrojumi no rīta pamodina ķermeni, prātu un uztur veselas locītavas. Nūjošana vai pietiekami ilga un enerģiska staigāšana ir gan veselīga, gan lieliski uzmundrina. Pirms skriešanas tomēr jākonsultējas ar ārstu vai jāaprunājas ar profesionālu treneri un jāizveido individuāls aktivitāšu plāns. Mugurkaula stiprināšanai piemērota peldēšana, skriešana un riteņbraukšana.

Pirms rakšanas ieteicams 10–15 minūtes iesildīties – cilāt kājas, apļot plecus, pieliekties utt. Neiekustināts ķermenis dārza darbos par sevi visbiežāk atgādina ar muguras sāpēm. Aptiekas gan piedāvā dažādas bezrecepšu zāles un ziedes sāpju tūlītējai novēršanai un līdzekļus kustību problēmu profilaksei, bet vienkāršākais veids, lai izvairītos no muguras sāpēm, ir prasme pareizi pieliekties, celt smagumus un turēt muguru.

  1. Sākoties pavasara dārza darbiem, biežākas ir traumas un locītavu problēmas – sāpes un stīvums.
  2. Instrumenti un palīglīdzekļi
  3. Laiks darbam, laiks − atpūtai
  4. Uzmanību arī sīkai traumai

Pievienot komentāru