Ārstēšana, Citas slimības

Entomologs: Ērces ļoti labi izjūt valsts ekonomisko situāciju

Foto - Shutterstock

Informāciju sagatavoja: entomologs un pētnieks Voldemārs Spunģis

Saslimstība ar ērču encefalītu Latvijā ir cieši saistīta ar valsts ekonomisko situāciju un cilvēku pirktspēju, uzskata Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras vadošais pētnieks Voldemārs Spunģis. Kā rāda Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) dati, gados, kad Latvijā valdījusi krīze un vērojami sliktāki ekonomiskie rādītāji, cilvēki mazāk naudas izvēlas tērēt savai veselībai, tai skaitā vakcinācijai pret ērču encefalītu.

Entomologs norāda, ka īpaši daudz inficēšanās gadījumu ar ērču encefalītu reģistrēti pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1990.gados, kad Latviju skāra vairākas ekonomiskās krīzes, kā arī ekonomiskās nestabilitātes laikā no 2009. līdz 2011.gadam. „Aplūkojot datus, var teikt, ka parazīti un vīrusi ļoti labi izjūt valsts ekonomisko situāciju. Encefalīta gadījumu pīķi ir vērojami gados, kad cilvēkiem bija sliktāki dzīves apstākļi, un viņi mazāk vakcinējās,” saka Spunģis.

Pētnieks uzsver, ka inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu ekonomiskās nestabilitātes laikā nosaka vēl kāds interesants apstāklis: brīžos, kad naudiņas makā ir mazāk, cilvēki biežāk dodas mežā, lai pašu iztikšanai vai pārdošanai vāktu dažādas dabas veltes.

1 komentārs

Pievienot komentāru