Ārstēšana, Citas slimības

Piecas likstas ar vēdera izeju un kā tās risināt, iesaka gastroenteroloģe un uztura speciāliste

1. Problēmas biežāk trauksmainiem pacientiem

1no6
Foto - Shutterstock

Gremošanas radīts diskomforts gan pamatīgi sabojā noskaņojumu, gan traucē darīt dienas darbus. Neregulārai un negausīgai ēšanai un neveselīgām uzkodām pilnvērtīgas ēdienreizes vietā ir pat nopietnākas sekas.

Sarežģījumi vai slimības saasinājumi nereti rodas, ja nav izprasti slimības cēloņi un sekas, kā arī ir grūti pieņemt, ka lielākā ārstēšanās veiksme ir atkarīga no pašiem. Gadās pat, ka vēdera pastiprināta uzpūšanās, caureja, aizcietējumi, kamola sajūtu kaklā ir tikai somatiski traucējumi – emocionālu problēmu fiziskas izpausmes. Nereti tie ir trauksmaini un depresīvi pacienti, kas sev piedēvējuši pašus bēdīgākos scenārijus.

Gremošanas traucējumi apzīmē plašu nepatīkamu simptomu klāstu. Gastroenteroloģe un uztura speciāliste Irita Roderte par vienu no galvenajiem gremošanas sistēmas slimību rašanās cēloņiem uzskata dzīvesveidu. Ja to maina vai zina, kā tikt galā ar slimības izpausmēm, var veiksmīgāk atrisināt ne vienu vien problēmu.

Lielākoties apgrūtinājumu izraisa ēdiens, kas nespēj pietiekami ērti izkļūt caur gremošanas traktu, vai ēšana ir pārāk strauja. Citkārt organisms nepieņem atsevišķus produktus vai ir pārāk liels vai mazs kuņģa sulas daudzums. Cilvēki, kurus piemeklējušas šīs likstas, jūt nelabumu vai grēmas, ja kuņģa sula nokļūst atpakaļ barības vadā, reizēm cieš no vēdersāpēm un vēdera uzpūšanās.

  1. Problēmas biežāk trauksmainiem pacientiem
  2. Saindēšanās ar pārtiku
  3. Pārēšanās nelaime
  4. Dedzināšana kuņģī
  5. Mīksts un vēl mīkstāks
  6. Ciets vēders

Pievienot komentāru