Ārstēšana, Sāpes

Vējš sapūta, plecu, muguru sarāva. Kā sargāt sevi mainīgos laikapstākļos

Foto - Shutterstock

Kad, strādājot dārzā un saulītē sasvīstot, pēkšņi ledainu dvesmu uzpūš ziemeļu vējš, reizēm pēkšņi vairs nevaram ne pieliekties, ne pagriezties. Dažam karstā vasaras dienā pietiek veikalā noiet gar vēsu leti – un kakls jau stīvs. Kā rīkoties, lai nerastos tādas ligas?

Iestājoties siltam laikam un sākoties dārza darbiem, neirologiem ik gadu ir pacientu pieplūdums. Ādas receptori, uztverot vēsumu un vēju, pavēsta par to galvas un muguras smadzenēm, uz ko reaģējot sašaurinās asinsvadi un savelkas muskuļi. Problēmai ieilgstot, veidojas iekaisums un muskuļos plecu joslā izveidojas trigera punkti jeb sāpīgi mezgliņi. Kā atzīst “Veselības centra 4” neiroloģe Inese Blumberga, būtu aplami censties tos kārtīgi izmasēt, jo kairinājuma ietekmē problēma saasināsies vēl vairāk.

 

Bīstamais caurvējš un kondicionieris

Visbiežāk problēmas izraisa caurvējš un ieslēgti kondicionieri.

Mugura ir īpaši jutīga pret vēsumu tiem, kuri sirgst ar spondilozi, taču miozīts jeb muskuļu iekaisums var rasties arī veselam cilvēkam.

Telpās ieslēdzot kondicionierus, reizēm drīz vien vairs nav iespējams pagriezt galvu, jo muskuļi tiek savilkti – kļūst stīvi un sāpīgi. Sāpes var izstarot uz plecu vai roku.

No caurvēja cieš gan plecs, gan apvidus starp lāpstiņām (sevišķi tiem, kuriem ir skolioze), gan citas ķermeņa daļas. Šķībā mugurā sīkās locītavas starp skriemelīšiem var iesprūst, izraisot nepatīkamu sajūtu sirds apvidū un tad, kad ievelk elpu.

Kaut gan ārā ir silts, sēžot uz auksta akmens vai vēsa soliņa, iespējams apsaldēt sēžas nervu un gūt iekaisumu. Tas izpaužas ar velkošām sāpēm sēžamvietā, kas izstaro uz kāju. Ja, lietojot pretsāpju zāles, smeldze nedēļas laikā nepāriet, var mēģināt fizikālās terapijas procedūras vai ārsta izrakstītu medikamentu.

Staigājot gar jūras krastu, kur sejā vai pakausī pūš ziemeļu vējš, var rasties trīszaru nerva iekaisums, kad diez vai izdosies iztikt bez ārsta palīdzības. Vienā pusē noslīdējis plakstiņš un nekustīgs mutes kaktiņš var liecināt par vieglu sejas nerva paralīzi.

Lai nesavilktu plecu vai kaklu, braucot automašīnā, nav prātīgi arī turēt roku uz atvērta loga malas, kā šoferi mēdz darīt.

Atdziestot ķermenim un caurvēja ietekmē var uzliesmot mugurkaula nervu saknīšu radikulopātija, kad sāpes izstaro uz roku vai arī tās tirpst.

Pievienot komentāru