Dzīvesveids, Nodarbes

Gustavs Pētersīlis guļritenī pieveic 16 km distanci Rīgas velomaratonā

Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Velomaratonā vairāk nekā 650 cilvēki startēja “Nutrilite” komandā, tādējādi savācot 1500 eiro lielu atbalstu Gustava Pētersīļa atlabšanai. Arī pats jaunietis, izmantojot tikai savu roku spēku, guļritenī pieveica 16 km garo Ģimenes distanci.

Gustava sapni par profesionālo BMX karjeru pāragri aprāva kritiens treniņā 2013. gadā. Lai 21 gadu vecais puisis varētu iziet nepieciešamo rehabilitācijas kursu, uzņēmums Amway ziedoja divus eiro par katru dalībnieku, kas reģistrējās “Nutrilite” komandā. Arī paša Gustava gribasspēks un apkārtējo cilvēku atbalsts ļāvis tiekties uz jauniem mērķiem – pirms trīs gadiem viņš savā īpašumā saņēma guļriteni. Mīšanās notiek ar rokām, kam nepieciešamas vairākas muskuļu grupas, no kurām Gustavam darbojas tikai mazākā daļa. Tomēr laika gaitā viņam ir izdevies uztrenēties, lai nobrauktu arī garākas distances, ko Gustavs veiksmīgi pierādīja jau otro reizi piedaloties Rīgas velomaratonā.

Gustavs stāsta, ka “esmu ļoti gandarīts, ka, neskatoties uz neregulārajiem treniņiem, nobraucu visu distanci, jo tas tik tiešām bija pārbaudījums. Es novēlu visiem atcerēties seno teicienu par to, ka sportā galvenais nav uzvarēt, bet gan piedalīties un iegūt pozitīvas emocijas un atmiņas!”

Gustava sadarbība ar Amway aizsākās jau 2015. gadā, un pērn puisis velomaratona labdarības aktivitātē iegūtos ziedojumus nodeva sev tuvam cilvēkam – trīs gadus vecajai Martai Vilkai, kura iedzimtas slimības dēļ nekustina un nejūt savas kājas. Labo darbu iedvesmots, arī šogad Gustavs izvēlējās daļu līdzekļu novirzīt citiem.

Vairāk par Gustavu Pētersīli var lasīt intervijā Gustavs Pētersīlis: Kā dot citiem, kad vajag pašam. Puisis ratiņkrēslā daļu sev saziedoto naudu dāvā tālāk

 

Pievienot komentāru