Dzīvesveids, Padomi

Ja pīrsinga vieta struto pēc 12 gadiem

Foto - AFP/LETA

Lasītāja jautā: “Pirms aptuveni 12 gadiem modē bija pīrsingi nabā. Arī es kādā salonā caurdūru nabu. Caurdurtā vieta ļoti ilgi strutoja un negribēja dzīt. Pirms pieciem gadiem izlēmu nabā nekādas rotas vairs nenēsāt, tomēr vieta vēl aizvien struto un tīrot sūrst. Vai tas ir normāli? Kas jādara, lai šī vieta sadzītu un varbūt aizaugtu? Kā tā pareizi jākopj?”

“Ja ilgstoši ir kāda nedzīstoša brūce un izdalījumi, rekomendēju vērsties pie speciālista,” atbild Sievietes veselības centra, Derma Clinic Riga dermatoloģe, veneroloģe Elga Sidhoma. “Dermatologs konstatēs, kāpēc durtā vieta nesadzīst. Veicot uzsējumu, laboratorijā iespējams noteikt, kāda ir brūcē esošā mikroflora, kādi mikroorganismi tajā dzīvo. Jāizvērtē, kādi apkārtējie audi ir skarti vai bojāti. Iespējams, ārstējot būs nepieciešama antibakteriāla terapija.

Pēc rotaslietas izņemšanas caurdurtā naba vai cita ķermeņa daļa parasti aizaug. Cilvēka organisms ir radīts, lai saistaudi aizpildītu visas tukšās vietas. Nekomplicētā gadījumā vajadzētu būt tā, ka laika gaitā caurdurtā vieta noslēdzas. Ja veidojums nedzīst tik ilgi, jāizvērtē iemesls, jānoskaidro, cik plašs ir veidojums vai brūce. Jāņem vērā ādas īpatnības, stāvoklis, durtās vietas dziļums.”

 

logo-36

 

Pievienot komentāru