Uzturs

Atklājam, kā patiesībā notievēja Ansis Klintsons. Vai Stokholmas diēta nav reklāmas triks?

Foto no personiskā arhīva un Roberta Blaubuka (pa labi).

Daudz dzirdēts par tā dēvēto Stokholmas diētu. Ne viens vien to piemin, sapņojot par jaunas dzīves sākšanu un lieko kilogramu zaudēšanu. Mūziķis un TV3 laika ziņu vēstītājs Ansis Klintsons izmēģinājis šo ēšanas sistēmu, pārbaudījis tās iedarbību, tomēr diētai pievērsies nedaudz neparastā veidā.

Arī es agrāk mazliet iepazinu Stokholmas diētu, lai to aprakstītu 36,6 °C. Samaksāju par līdzdalību un saņēmu pirmās nedēļas plānu, ko iedevu izanalizēt uztura speciālistei. Secinājumi bija visai graujoši: diēta nav pilnvērtīga, tajā trūkst svarīgu uzturvielu, tā liek krasi samazināt kalorijas. Strauji tievējot, organisms iemācās iztikt ar mazāku enerģiju, nekā ierasts, bet diemžēl sāk darboties uzkrāšanas režīmā, turklāt turpina to arī pēc diētas pārtraukšanas.

Pēc kritiskās publikācijas joprojām pievēršu uzmanību, ja kaut kur parādās ziņas par Stokholmas diētu. Pamanu, ka iesaistītie speciālisti vairs nav anonīmi, ir tepat no Latvijas, turklāt daži ir pat visai atzīti uztura jomas pārstāvji. Reizēm sociālajos tīklos pavīd sabiedrībā populāri ļaudis, kuri stāsta par notievēšanu ar Stokholmas diētu. Ansis Klintsons ir viens no viņiem.

Resnās bikses

“Man daudzi saka – tu reklamē šo diētu. Bet neviens jau nenogrieza man tos liekos kilogramus, pašam vien bija jānomet,” uz jautājumu par savu saistību ar šo projektu atbild Ansis Klintsons.
Viņš bija dzirdējis par Stokholmas diētu, tomēr ne pozitīvas atsauksmes. Neviens paziņa to nebija mēģinājis. Viņš pats kādreiz izmēģināja gan badošanos, gan Atkinsa diētu, aizrāvās ar svaigēšanu. Tieši pēc svaigēšanas sāka pieņemties svarā. Tad vēl atmeta smēķēšanu, un svars ļoti ātri pieauga, it īpaši vēdera un sānu apvidū.

“Pagājušā gada decembrī nācās nopirkt jaunu uzvalku, biksēm bija 56. izmērs! Tagad man daudzi jautā: vai tiešām biji tik resns? Jā, tiešām! Jaungadā bijām ģimenes svinībās Madonā, joka pēc sākām svērties. Sievasmāte visus rezultātus ierakstīja kladītē. Es svēru precīzi 100 kilogramu! Man skapī joprojām karājas tas resnais uzvalks. Pamatīgo svara pieaugumu droši vien nevarēja redzēt tāpēc, ka nēsāju žaketi – labāko cilvēces izgudrojumu, kas noslēpj visu lieko.

Iespējams, es vēl tagad svērtu tikpat, taču kādā intervija žurnāliste vaicāja, ko es apņemos izdarīt jaunajā gadā. Stāstīju šo un to, tad izmetu: gribētu nomest vismaz desmit kilogramu. Pēc raksta publicēšanas atskanēja telefona zvans. Stokholmas diētas pārstāve vaicāja, vai es patiešām gribu notievēt. Gribu! Tā tas sākās,” stāsta Ansis.

Viņš neslēpj, ka visus diētas ieteikumus un konsultācijas saņēmis par velti – atšķirībā no citiem, kuriem par to jāmaksā. Par saviem sasniegumiem Ansis pavēstīja sociālajos tīklos. “To ar lepnumu varēju darīt. Protams, ja man nebūtu izdevies tik pamatīgi notievēt, diez vai gribētu publiski dižoties.”

Špikeris labākai dzīvei

“Nezinu, kāpēc diētai dots Stokholmas vārds, laikam par godu Zviedrijas ārstam, kurš šo ideju sācis. Vispirms aizpildīju anketu, tad izstāstīju uztura speciālistei, ko parasti ēdu, kas garšo, kāds ir mans dienas ritms un ieradumi.

Jā, gribu notievēt, bet tāpēc jau nevaru mainīt visu dzīvi. Bieži dodos darba izbraukumos, tātad ēdiens jāņem līdzi, lai nav tā, ka atbraucu un esmu sprukās, jo tur ir tikai rasols vai burgeri.
Arī iepriekš esmu bijis pie dietologa. Speciālists ieteica, ko vajag ēst vairāk, ko mazāk, kā pagatavot. Visu cītīgi noklausījos, bet, mājās atnācis, apjuku – ar ko sākt, kā rīkoties? Tā arī viss palika pa vecam.

Man patīk, ka Stokholmas diētā ir pilna instrukcija itin visam, atliek tikai sekot, ievērot.

Visi interesējas, kas ir diētas knifs. Tā ir rīcības skaidrība, ko un kā darīt. Katras nedēļas sākumā saņēmu elektronisku vēstuli ar rīcības plānu – gan produktu sarakstu, gan receptūru katrai ēdienreizei un arī to, kādas uzkodas, našķīši drīkst būt.

Zināju, kas jānopērk un ko no tā gatavošu.

Bieži ir tā: pēc darba aizej uz veikalu un sāc prātot, ko šovakar un rīt gribētos ēst. Labākajā gadījumā nopērc to, ko jau zini, ierasto. Ja tobrīd esi badīgs, veikalā ienāc izsalcis, tad visbiežāk liec pilnus ratus bez kādas sistēmas, jo visu kārojas.

Precīza zināšana padara dzīvi vienkāršāku. Paldies manai sievai, viņa ir iepirkšanās speciāliste, man ļoti palīdzēja. Turklāt es pārliecinājos, ka, sekojot šai sistēmai, pārtikai tērējam mazliet mazāk.”

14 Komentāri

 1. Es arī biju samaksājusi un pasūtījusi šo diētu. Notievējusi varbūt arī būtu, jo jādzīvo badā. Nemaz nesāku, var tikai veselību sabojāt. Brokuļi, daži āboli, kripata gaļas, griķu. Nenodrošina absolūti ar nepieciešamajām barības vielām.

  1. Brokoļi, griķi???? man bija tikai salātlapas un tvaicēta vista, šad tad bumbieris, burkāns vai paprika 🙂
   Ilgi pēc tam prātoju… neviens jau mani tik ļoti nemaz neiztaujāja, daži standartjautājumi un šeku reku diēta gatava

 2. Es arii meeginaaju samaksaaju 9 euro neviens man taa arii nepiszvaniija un neko neatsuutiija,taapeec uzskatu ka taa ir naudas uzkraapssana,,,ir aitas ir cirpeeji

 3. Superīga diēta. 2 mēnešu laikā zaudēju 11 kg un ieguvu savu ideālo svaru. Pirmā nedēļa visgrūtākā, bet, kad to iztura, tad aiziet kā pa diedziņu! Kādu reizi nedēļā noraujos, bet tas neko nemaina! Tā samaksātā nauda ir nieks salīdzinājumā ar burvīgo izskatu un pašsajūtu.

  1. Pilnīgi piekrītu Diānai, arī es šī gada sākumā ieturēju Stokholmas diētu, trīs mēnešu laikā notievēju par 18kg. tagad ir jau rudens un nekādi liekie kg atpakaļ nenāk, jo ar to diētu esmu iemācījusies pareizi ēst un tiešām ēdu visu ko. Katru dienu nebeidzu pateikties, ka pieteicos Stokholmas diētai. Lasu tik daudz negatīvu komentāru, vnk. neklausieties tajos cilvēkos, ja gribi būt skaista un tev ir motivācija, tad uz priekšu, jo tur ir tik daudz dažādu garšīgi ēdieni un ja kaut kas neiet pie dūšas uzraksti savai aģentei, viņa ieteiks tā vietā citu produktu.

  2. Pilnīgi piekrītu…. Man bija -7 , tad laiku stāvēja uz vietas. Tad pārtraucu diētu, nekas klāt nepienāca, arī stāvoklī esot uzņēmu tik 10 kg, un pēc bērniņa piedzimšanas bija pat 1,5 kg mazāk kā sākumā. Domāju, ka palīdzēja sakartot vielmaiņu, un tas, ka jādzīvo badā ir muļķības, ne mirkli tada sajūta nebija, vienīgi nevar ēst to ko gribās. Tikai labākās atsauksmes, un ne man vienai…

 4. Bet kas”Kurš”ir tas uztura speciālists kas ir Stohalmas diētas otrā pusē.Kas pēc atbildēm var mani atbrīvot no liekiem kg.Kurš ir parādiet mums tās personas?

  1. Lai vai kā tur būtu ar to diētu , bet ”atbrīvot no liekiem kilogramiem” sevi varat tikai un vienīgi pati , neskatoties , kas ir tur ”otrā pusē” . Viss jādara ir pašam . Pie jebkuras diētas galvenā darbojošā persona būs tā , ko redzat no rīta spogulī . 🙂

 5. arī pamēģināju šo diētu, plānu dabūju visai nedēļai, bet reāli lietoju kādas 3 dienas, tālāk par svara krišanu viņiem vienkārši blefoju. Katru dienu sauja pupiņas, krūze vai divas salāti, gabals vistas filejas vai kāda zivs. Nu apmēram tā, galīgi nepatika, bezgaršīgi. Cik var vienu un to pašu, ja pašiem siltumnīcā svaigi tomāti? Svars zuda 3 dienās apmēram tikai 1,5 kg, mazāk kā tad, kad gāju 2x nedēļā uz baseinu un sporta zāli. Secinājums, kustēties gan mājās, gan dārzā un normāla, saprāta robežās, ēšana, tā ir tikai tukša reklāma, viss jau atkarīgs no paša.

 6. Nezinu, kā šī “individuālā plāna diēta” darbojas uz citiem, bet uz mani pirmajā reizē – -2 kg divās nedēļās… Metu mieru. Pec kāda gada saņēmos atkal -un-ko domājiet -saņēmu precīzi identisku uztura plānu, lai gan manas testa atbildes bija citādākas kā pirms gada. Un atkal nekā ! Tad jau sāku aizdomāties, vai vispār eksistē jelkādi “individuālie” plāni, pierunāju draudzeni, viņai pavisam cita konstrukcija un paradumi, kā man . Lai cik traki tas arī nbūtu – viņa saņēma identisku manas 1. un 2. reizes plānu!!! Nu kā tad lai tic šai totālajai biznesa programmai?? Nu NEVIENS tur neplāno un negatavo jums Individuālos piedāvājumus!! Arī receptes visiem un daudzu gadu garumā ir vienas un tās pašas.. Nauda jāpelna un tas ir variants, kā nabaga resnīši uz to uzķeras, un pieviļas……

 7. Sāku pirms gada un pa četriem mēnešiem nometu 40kg. No 140 uz 100. Tagad pa pusgadu bez diētas, bet sekojot lidzi tam, ko ēdu, esmu 108 kg smags. Jàpiebilst, ka regulāri dzeru alu un vismaz litrus trīs četrus pa dienu…

Pievienot komentāru