Dzīvesveids, Padomi

Danilāns: Cilvēki ir pārbaroti. Kā novecot veselīgi

Foto - Timurs Subhankulovs
Par senioru festivālu “Zelta ritmi”

Festivāls “Zelta ritmi”, kas šogad notiek 15. jūnijā Rīgā, Esplanādes parkā, no plkst. 11.00, ir iedvesmas avots un ideju apmaiņas vieta senioriem, lai gūtu jaunu pieredzi un ierosmes pilnvērtīgai un skaistai dzīvei arī sirmā vecumā.

Ejot gadiem, ķermenis noveco, un ne vienmēr šīs izskata pārmaiņas ir viegli pieņemt. Pārdomās par to, kā sadzīvot un pat iemīlēt savu ķermeni dzīves otrajā pusē, dalās festivāla “Zelta ritmi” vēstnesis profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns.

Profesors, gastroenterologs un festivāla “Zelta ritmi” vēstnesis Anatolijs Danilāns uzsver fizisko aktivitāšu nozīmību senioriem, jo ar sabalansētu uzturu vien nepietiek: “Ir jāpiekopj divu veidu kustības: ikdienas, piemēram, pastaigas, kāpšana pa kāpnēm, un aktīvās, piemēram, nūjošana, peldēšana, sporta zāles apmeklējums. Aktīvi kustoties, palielinās enerģija un cilvēks kļūst apmierinātāks ar dzīvi. Intensīvu kustību rezultātā no kauliem izdalās viela, kas pasargā no 2. tipa cukura diabēta, asinsvadu sklerozes, kā arī samazina risku saslimt ar iekšējo orgānu audzēju. Zinātnieki apgalvo, ka ar aktīvām kustībām jānodarbojas vairākas reizes nedēļā un tām jābūt visu mūžu. Vislabākais sporta veids ir tas, kas tuvāk sirdij.”

Profesors Danilāns rekomendē izvērtēt arī savu ēdienkarti, samazināt uzņemto kaloriju daudzumu, izvairīties no pārmērīgas saldumu lietošanas, bet uzturā palielināt gaļas, salātu, zaļumu un olu daudzumu. Kā vienu no mūsdienu problēmām gastroenterologs iezīmē to, ka cilvēki ir pārbaroti, kas noved pie sirds un asinsvadu slimībām, kā arī ļaundabīgiem audzējiem. Otra lieta, kuru profesors atzīmē kā ļoti būtisku faktoru nespējā pieņemt novecošanu, ir cilvēku nīgrums, nicīgā izturēšanās pret sevi un citiem, savukārt pozitīvisms un izturēšanās maiņa sekmē veselīgu uztveri pret dzīvi un arī pašam pret sevi.

Ar iedvesmas lekcijām 15. jūnijā Esplanādes parkā Rīgā uzstāsies festivāla “Zelta ritmi” vēstneši: profesors, gerontologs Jānis Zaļkalns, profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns un psihoterapeite Aina Poiša. Šogad festivāla atklāšanas koncertā uzstāsies čellu trio “Melo-M”, grupa “Radio Orchestra”, norisināsies arī vingrošanas un nūjošanas meistarklases, gleznošanas plenērs, kā arī senioru rokdarbu darinājumu tirgus “Zelta tirgus”, kur visi ienākumi paliek tirdziņa dalībniekiem. Pasākums ir apmeklējams bez maksas.

Plašāka informācija par gaidāmo īpaši senioriem paredzēto festivālu “Zelta ritmi” šeit. Šajā vietnē atrodami ieteikumi veselīgam dzīvesveidam, vingrošanas pamācības, iedvesmas stāsti, kā arī cita senioriem vērtīga informācija.

 

1 komentārs

  1. diemžēl daudzi pensionāri pārtiek no atlaižu un citiem maksimāli lētiem produktiem,kas labu svaru neveicina,vietējie augļi pat sezonā ir dārgi.

Pievienot komentāru