Ēšana, Uzturs

Eļļa… no aļģēm – veselības bumba!

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Kādā no 36,6 °C numuriem rakstījāt par aļģu eļļu, kas ir omega-3 taukskābju avots vegāniem. Tomēr neesmu manījusi to veikalos. Vai produkts patiesi ir vērtīgs? Un kur to var iegādāties? Vai ir vēl kādi produkti ar līdzīgām īpašībām?”

“Diemžēl aļģu eļļa Latvijā vēl nav nopērkama, tāpēc tā jāpasūta internetā. Es pati to nepasūtu, bet esmu runājusi ar citiem veģetāriešiem, vegāniem, kuri to lieto,” atbild veģetāra uztura skolas vadītāja Dita Lase. “Aļģu eļļu var pasūtīt mājaslapā www.iherb.com. Tā ir īpaša, jo satur nepiesātinātās taukskābes – eikazopentaēnskābi (EPS) un dokozaheksaēnskābi (DHS), ko ikdienā cilvēki parasti uzņem ar zivju produktiem un eļļu. Aļģu ekstraktā esošās taukskābes ir iegūtas no aļģēm, nevis zivīm un jau pārvērstas par EPS un DHS, tāpēc tas ir piemērots produkts veģetāriešiem un vegāniem.

Ir dažādi augu eļļu maisījumi, kas sastāv no kaņepju sēklām, čia sēklām, linsēklām. Tajos ir sabalansēts omega-3, omega-6 un omega-9 sastāvs. Biotēkā nopērkama perillas eļļa, kas ir bagāta ar nepiesātinātajām taukskābēm. Tomēr neviena no šīm eļļām nesatur DHS un EPS kā aļģu eļļa.”

 

Pievienot komentāru