Dzīvesveids, Nodarbes

Sešas nodarbes kaloriju dedzināšanai tiem, kam nepatīk skriet

Foto – no Gunāra Brāzmas albuma

Autore: Dita Vinovska

Ja vēlies dedzināt kalorijas un zaudēt svaru, ir nepieciešami kardio treniņi. To laikā parasti tiek izpildītas kustības bez lielas pretestības, kas atkārtojas. Treniņā nodarbina dažādas muskuļu grupas un kustības ir dinamiskas, tādējādi nodrošinot kaloriju degšanu.

Viens no populārākajiem un vienkāršākajiem kardio treniņiem ir skriešana. Tomēr netrūkst cilvēku, kam šī nodarbe nepavisam nepatīk. Tas, protams, nenozīmē, ka kardio treniņus ar prieku veikt nav iespējams. Iedvesmojoties no “Prevention”, “Cosmopolitan.com” un “Live Strong”, piedāvājam iepazīties ar vairākām nodarbēm, kas nav skriešana, bet kas vienalga var būt lieliski kardio treniņi.

Lēkšana ar lecamauklu

Lecot ar lecamauklu, nav nepieciešams īpašs aprīkojums, ja neskaita, protams, pašu aukliņu. Veicot atkārtotas kustības un lēkājot, sirds ritms paātrināsies, ļaujot tev sadedzināt kalorijas un atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Ja šķiet, ka lēkšana ar aukliņu ir pārāk vienkārša, izvēlies lecamauklu ar smagiem rokturiem, kas paredzēti vingrojumu pretestības palielināšanai.

Tas, cik daudz kaloriju iespējams sadedzināt, lecot ar aukliņu, ir atkarīgs no cilvēka masas. Ja tu sver 70 kilogramus, tad stundas laikā varēsi sadedzināt nedaudz vairāk par 700 kalorijām, bet cilvēks, kas sver ap 90 kilogramiem, stundas laikā var sadedzināt ap 900 kalorijām.

Braukšana ar velosipēdu

Neatkarīgi no tā, vai tu notraus putekļus no sava vecā velosipēda un dodies izbraucienā pa pilsētu vai lauku apvidu, vai dodies uz sporta zāli, lai iemēģinātu velotrenažieri, braukšana ar velosipēdu būs lielisks treniņš kaloriju dedzināšanai. Jāpiebilst, ka riteņbraukšana rada mazāku slodzi tavām locītavām, nekā to dara citi kardio treniņi, piemēram, skriešana vai lēkāšana ar lecamauklu.

Jāpiebilst, ka kalorijas izdosies sadedzināt pat tad, ja dosies vieglā braucienā un sevi nepārslogosi. Braukšana ar velosipēdu palīdz sadedzināt vairāk kaloriju nekā staigāšana. Velosipēds stundas laikā palīdzēs sadedzināt nedaudz vairāk par 200 kalorijām.

Pievienot komentāru