Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Pieskārieni, kas izstaipa ādu un vēl 6 nelāgi paradumi, kas kaitē izskatam

1. Pieskārieni, kas izstaipa ādu

1no7
Speciālisti:

36,6 °C konsultante Ilze Actiņa, kosmetoloģe, skaistuma klīnikas 4. dimensija sejas estētikas speciāliste

Pārmēru izteiksmīga vaikstīšanās, nepietiekama vai, tieši otrādi, pāmērīga sejas kopšana, pārāk maz miegam atvēlētu stundu – ir daudz ieradumu, kas paātrina sejas ādas novecošanu. Kura sieviete gan gribētu izskatīties vecāka, nekā ir patiesībā, tāpēc der sevi pavērot no malas un mēģināt no ādai kaitīgiem ieradumiem tikt vaļā!

Sejas ādai pieskaramies, galvenokārt tīrot, uzklājot krēmu vai masējot. Tas jādara ar apziņu, ka ikviena kustība, kas staipa sejas ādu, vienlaikus tai kaitē. Āda laika gaitā pakāpeniski zaudē mitrumu un elastību, tāpēc līdz ar gadiem sejas masāža vairs nav vēlama. Daudziem ir paradums noguruma brīžos pamatīgi izberzēt acis un it kā aizslaucīt miegu no sejas ar spēcīgām plaukstu kustībām. Citi mēdz iekārtoties pie datora vai sēdēt pie galda, atbalstot seju ar vienu vai abām plaukstām. Reizēm šādā pozā pavada ilgas stundas, kuru laikā viens vai abi vaigi uzstumti gandrīz līdz acīm, iespiežot neglītas krunkas! Vēl viena pozīcija, kas sejas ādai nenāk par labi, – ilgstoša noliekšanās uz priekšu. Tad āda sakrīt uz priekšu un nokarājas, un audiem tā ir lieka slodze. Sejas ādu slikti ietekmē arī gulēšana uz pārāk augsta spilvena vai uz vēdera. Nogulētajā sejas pusē manāmas dziļākas rievas, un speciālists gandrīz nekļūdīgi var noteikt, uz kura vaiga cilvēks paradis dusēt. Šādas pārmaiņas nav brīnums, jo guļam taču vidēji astoņas stundas, šajā laikā krunkas paspēj iegult diezgan dziļi, āda it kā nobīdās uz vienu pusi.

Ko iesākt

Censties ādai pieskarties pēc iespējas mazāk! Ja nepieciešams – tikai ar maigām, virspusējām kustībām, nemasēt, nestaipīt, nevilkt!

  1. Pieskārieni, kas izstaipa ādu
  2. Pārmērīga mīmika
  3. Sauļošanās
  4. Ēšana steigā un nepietiekama padzeršanās
  5. Dzīve stresā un bez normālas izgulēšanās
  6. Nepiemērota sejas kopšana
  7. Smēķēšana un alkohola lietošana

Pievienot komentāru