Ārstēšana, Veselības politika

Ģimenes ārsti piesaka streiku

Foto - LETA

Veselības ministrijai (VM) noraidot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) aicinājumu izveidot izlīgšanas komisiju, mediķi nolēmuši streikot, pārtraucot darbu līdz vienošanās panākšanai ministriju, aģentūru LETA informēja asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Šodien tika izveidota asociācijas Streika komiteja viņas vadībā, kas iesniegusi streika pieteikumu VM, Nacionālajai trīspusējās sadarbības padomei un Valsts darba inspekcijai.

Ģimenes ārsti plāno sākt streiku 3.jūlijā. Streika laikā tiks pārtraukta ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšana līdz brīdim, kad izdosies panākt vienošanos ar VM un valdību par streika prasību izpildi, teica Veide.

Viņa norādīja, ka notikumi veselības nozarē pēdējo mēnešu laikā liecina, ka Latvijas pacientu tiesības saņemt ģimenes ārsta palīdzību un ģimenes ārstu iespējas ārstēt savus pacientus tuvākajā nākotnē tiks apdraudētas vēl vairāk nekā iepriekš.

Veide uzsver, ka situācija ģimenes medicīnā ir kļuvusi kritiska. “Valsts ilgstoši nemaksā taisnīgu atalgojumu par ģimenes ārsta sarežģīto un apjomīgo darbu. Vienlaikus valsts iestādes prasa pildīt tādas prasības, kurām ir nepieciešami arvien lielāki ģimenes ārsta laika, darba un naudas ieguldījumi,” viņa norāda.

Pēc asociācijas prezidentes paustā, ģimenes ārsta komandā strādājošo medicīnas māsu un ārstu palīgu atalgojums ir tik niecīgs, ka ģimenes ārsts nevar nodrošināt darbam nepieciešamās komandas izveidošanu un ilgtspējīgu attīstību. Turklāt VM plānojot novājināt esošās ģimenes ārstu prakses un piedāvājot reformu, kas pasliktinās ģimenes ārstu un māsu darba apstākļus, pārliecināta Veide.

Turklāt, neraugoties uz to, ka e-veselības sistēmai ir būtiski trūkumi un funkcionē vāji, VM un Ministru kabinets pieprasa, lai ģimenes ārsti obligāti lieto e-veselības sistēmu no 2017.gada 1.septembra, piebilda Veide.

Vai atbalsti ģimenes ārstu streiku?

5 Komentāri

 1. Rādās ka veselības sistēma brūk un jūk pa visām vīlēm!!!
  Liekas ka apsolītā reforma dabā nenotiek.
  Varbūt ka tiek izpildītas darbības lai lielākajiem bļāvējiem pieliktu algas?
  Liekas ka visi mediķi ir apjēguši ka ar ielāpiem salāpīt vairs neizdosies un protestu akcijas izskatās ka aug augumā….un tas varētu vēstīt ka valdība un saeima savus resursus ir izsmēlusi un atliek:
  1.veikt reālas reformas tūlīt un pārstāt imitēt darbības lai noturētos krēslos
  2.atkāpties un ļaut lai tiek izsludinātas ārkārtas saeimas vēlēšanas

 2. Visticamāk, ka vadoņi nekur prom neies – viņi nomainīs savu tautu pret lētāku darbaspēku. Savedīs krievvalodīgas medmāsas un nebūs problēma. Latviešu mediķi var apgūt skandināvu valodu un doties strādāt uz civilizētu zemi strādāt un dzīvot.

 3. Ģimenes ārstu sistēma ir pilnīgi nejēdzīga – tāda, kāda tā ir, tas ir ierēdņu birojs ar ļoti nosacītu ārsta piederību. Kad ienāku, ģimenes ārsts raksta papīrus, kad mēģinu paskaidrot savu problēmu, ārsts raksta papīrus un, kad aizeju, turpina rakstīt papīrus. Labākajā gadījumā saņemu nosūtījumu tiešām pie ārsta – speciālista, sliktākajā tieku informēta, ka šāds pakalpojums par valsts līdzekļiem nav pieejams. Pozitīvais moments – ja zinu, kādas zāles man ir nepieciešamas, man tās tiek izrakstītas, ja nezinu, tad biežāk saņemu recepti kaut kādam dārgam reklāmas produktam. Pieņemu, ka ģimenes ārsti ir pataisīti par pamatu, uz kura uzbūvēta kārtējā ierēdņu karaliste, kas visus ārstu papīrus pārbauda, klasificē, pārsūta viens otram utt. Tikai kāds tam sakars ar veselību un pacienta interesēm?

  1. Diemžēl ne reizi vien aptiekā man ir ieteiktas analogas zāles izrakstītajām, tikai krietni lētākas. Patiesības labad gan jāatzīst, ka tad, kad esmu ģimenes ārstei apjautājusies, vai varētu lietot ieteiktās zāles, tiek atzīts, ka tas pats vien ir.

Pievienot komentāru