Ēšana, Uzturs

Kerobs kakao vietā: vitamīnu un mikroelementu bumba; reti rodas alerģija

Foto - Aija Geida

Ko garšīgu pagatavot

Kerobu var vieglāk izkausēt nekā šokolādi un pēc tam uzliet, piemēram, kēksiem, mafiniem, saldajām bumbām, saldējumam. Var gatavot tumšo biskvītu, par ceturtdaļu samazinot cukura daudzumu. Krāsa biskvītam būs kā šokolādes brālim, bet garša ne tik izteikta. Brīnišķīgi garšo mafini, ja 300 g miltu pievieno pāris ēdamkarošu keroba pulvera.

Gardi ir auzu pārslu cepumi ar kerobu. Vajag 200 g kviešu miltu, 100 g auzu pārslu, 100 g žāvētu augļu, 50 g brūnā cukura, 150 g kefīra, pāris ēdamkarotes olīveļļas un 1,5 tējkarotes cepamā pulvera. Miltos iesijā 2–3 ēdamkarotes keroba, pievieno cepamo pulveri, cukuru un auzu pārslas. Tad pielej kefīru un eļļu, izmaisa, beigās pieber sagrieztus žāvētos augļus. Liek piciņas uz cepamā papīra un cep +190 °C aptuveni 20 minūtes.

Vienkārša glazūras recepte: 6 ēdamkarotes keroba pulvera sajauc ar 3 ēdamkarotēm pūdercukura un tikpat daudz mīksta sviesta. Lēnām lej klāt siltu ūdeni, līdz iegūst masu, ko ērti uzziest kēksiem vai tortei.

No keroba var pagatavot gardu karsto dzērienu. Uzvāra 200 ml piena, uzlej 1–1,5 ēdamkarotēm keroba un izmaisa, lai nav kunkuļu. Pēc garšas pieber cukuru un garšvielas – maltu kanēli, muskatriekstu vai krustnagliņas. Dzēriens ir garšīgs tikai tad, ja izmanto neitrālas, saldas garšas kerobu, bet apgrauzdētais un skābenais nederēs.

 

PADOMS

Pirms lietošanas kerobu ieteicams izsijāt caur sietu, lai likvidētu kunkuļus un produktā būtu pietiekami daudz gaisa.

 

Pievienot komentāru