Ārstēšana, Citas slimības

Ja svīst pēdas, pūderi vai smaržīgi krēmi neglābs

Foto - Matīss Markovskis

Ja pēdas svīst un slikti ož, smaržīgu krēmu lietošana nelīdzēs: nelāgo smaku izraisa baktērijas, bet pašiem sviedriem ir neitrāla smarža. Ja svīšana ir stipra, jāapmeklē dermatologs un jāmeklē cēloņi, uzsver “Veselības centra 4” Dermatoloģijas klīnikas un Pēdu centra ārstnieciskās pēdu aprūpes speciāliste Iveta Skadmane-Šūmākere. Iespējams, cēloņi ir pavisam vienkārši novēršami – atliek ievērot higiēnu, kājas pietiekami bieži nomazgāt, regulāri mainīt zeķes un valkāt piemērotus apavus.

Atšķirīga aprūpe var būt vajadzīga pusaudžiem, kuriem organismā plosās hormoni un pārmaiņas ķermenī izpaužas kā pastiprināta svīšana. Cits cēlonis var būt, piemēram, veģetatīvā distonija, kad panikas lēkmes brīdī viss ķermenis vai kāda tā daļa pārklājas sviedriem. “Pūderi vai aromātiski krēmi daudz nelīdzēs – kājas izsutīs vēl vairāk vai pievienosies alerģiskas reakcijas. Skaidrs, ka jānovērš svīšanas cēlonis un atkarībā no tā jāpielāgo kopšanas līdzekļi. Tie var būt antibakteriālie krēmi ar sudraba joniem, kā arī dažādas pēdu kopšanas procedūras,” paskaidro speciāliste.

 

logo-36

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

3 Komentāri

  1. Pēc iespējas vairāk jāļauj pēdām elpot. Jāvelk vaļējie apavi, bet ja tas nav iespējams, tad bieži mazgāt un mainīt zeķes. Nevar ļaut pēdām svīt, tad nekādu smaku neveidotos.

  2. Ar ābolu etiķi kājas pāris reizes apmazgāt un apavus no iekšpuses izsmidzināt .Visas sēnītes un smakas pazudīs.Dabiska dezinfekcija ,nevajag nekādus aptiekas līdzekļus par lielām naudām .Jaņem vērā ,ka etikis pats diezgan slikti ož .

Pievienot komentāru