Dzīvesveids, Padomi

Sarīko zaļu un ekoloģisku dārza ballīti!

Foto: Shutterstock

Iestājoties siltākam laikam, daudzi steigsies baudīt vasaru pie dabas krūts. Piknikotājiem un dārza svētku mīļotājiem sniedzam dažus ieteikumus, kā aiz sevis neatstāt atkritumu kalnus, bet svinēt zaļi un tīri.

* Izmantojiet īstus traukus un galda piederumus, nevis vienreizlietojamos. Tas būs gan eleganti, gan ekonomiski, gan zaļi.

* Ja esat namamāte vai namatēvs un visiem ciemiņiem traukus nevarat nodrošināt, lūdziet, lai katrs viesis tos paņem līdzi – parasti katram mājās ir krūzītes un šķīvīšī, kuru nebūtu žēl, ja tie nejauši saplīstu.

* Ja pikniks ir svētku, piemēram, Jāņu svinības kopā ar draugiem vai paziņām, pārtikas iegādi savstarpēji sadaliet, lai izvairītos no vienādu produktu (visbiežāk maizes, pīrādziņu, cepumu, gurķu, tomātu) pārmērīgas iepirkšanas.

* Nepērciet ēdienu lielajos iepakojumos! Vakarā atvērta un neizēsta XXL čipsu vai sulas paka otrā rītā, visticamāk, nonāks atkritumos, jo tās saturs šķitīs nebaudāms. Iesāktu nelielu paciņu gan vakara gaitā iztukšosiet.

* Dzeramo un ēdamo gatavojiet paši! Sapērkoties, piemēram, cepšanai jau gatavu šašliku, atkritumiem pievienosiet šī produkta iepakojumu, bet galdā liksiet masveida produktu, kurā netrūkst daudz dažādu E-vielu. Turpretī, nopērkot gaļu uz svara un pats iemarinējot, būsiet pagatavojis ko īpašu un gardu, piedomājot par viesu labsajūtu.

* Līdzīgi rīkojieties ar dzērieniem: veikalā pirkta minerālūdens vai cita gāzēta dzeramā vietā pagatavojiet limonādi no ūdens, citrona, ar piparmētrām vai ingveru!

* Pirkumus lieciet grozos, auduma maisiņos, termosomās, šķidrumus – termosos, kannās, krūzēs, stikla pudelēs. Veikalu iepirkuma maisiņi, PET pudeles un polietilēna iepakojums vienīgi vairos atkritumu kalnus.

* Klājiet īstus auduma galdautus un lietojiet auduma salvetes, nevis šo priekšmetu papīra līdziniekus. Arī mitrās salvetes nav dabai draudzīgs produkts, izņēmums – tās, kas vidē sadalās.

Save

Save

Save

Pievienot komentāru