Ārstēšana, Citas slimības

Deguna starpsiena – nepareiza. Kad ieteicams taisnot?

Foto - Shutterstock

Kā iztaisno

Operācija, kuras laikā izņem skrimšļa izliektās daļas un gļotādu sakļauj atpakaļ, parasti ilgst pusstundu līdz stundu. Tā ir viegli pārciešama, jo notiek vispārējā anestēzijā. Nav jāraizējas, ka uz sejas paliks zilumi, jo operāciju veic deguna iekšpusē.

Tomēr, kā atzīst dakteris Sumerags, ne vienmēr visas problēmas tādējādi tiek atrisinātas. Deguns tiek anatomiski un funkcionāli sakārtots, gaiss brīvi plūst cauri visām atverēm, taču, ja starpsiena ilgstoši bijusi šķība un gļotāda sabiezējusi, nereti tā jāārstē arī pēc starpsienas iztaisnošanas, tūskas mazināšanai lietojot glikokortikosteroīdu aerosolus. Stāvokli uzlabo dažādas fizikālās terapijas procedūras.

Dažkārt pēc operācijas ir grūti elpot caur degunu, tāpēc jāturpina pilināt asinsvadus sašaurinošus pilienus, taču ne ilgāk par piecām dienām, lai nesabojātu gļotādu.

Lai samazinātu deguna gliemežnīcu apjomu, veic elektroakustiku. Tad deguna ejas atbrīvojas, un kļūst vieglāk elpot.

Tie, kuriem deguna starpsiena taisnota pirms vairākiem gadiem, droši vien nav aizmirsuši nepatīkamo marles tamponu izvilkšanu. Mūsdienās tie ir modernāki, un izmanto arī silikona plāksnītes.

Protams, pēc ķirurģiskas iejaukšanās var rasties dažādas komplikācijas, piemēram, asinsizplūdums deguna starpsienā, kuru var novērst ar drenāžu.

Pievienot komentāru