Bērni, Veselība

Vairākiem bērniem pēc peldes Mežciemā un Ikšķiles pusē izsitušās milzu pumpas; speciālisti skaidro, kāpēc

Pēc peldes Mežciemā... Foto no Oksana Shkodich  Facebook

Autori: Aija Rutka un Dita Vinovska

Iepriekšējās dienās, kad saulīte mūs lutināja ar karstiem stariem, daudzas ģimenes veldzi meklēja ūdenskrātuvēs. Taču ūdens prieku baudīšana vairākiem bērniem beigusies visai nepatīkami – ar milzu pumpām dažādās ķermeņa vietās. Šie bērni peldējušies Dubkalnu karjera ūdenskrātuvē Ikšķiles novadā un Mežciemā, Dambjpurva ezerā, liecina vecāku ievietotās bildes sociālajā vietnē “Facebook”.

Veselības inspekcijas (VI) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Jeroščeva skaidro, ka inspekcijā saņemta informācija par vairākiem bērniem, kam pēc peldēšanās Dubkalnu karjera ūdenskrātuvē novērota alerģiska reakcija. Tas nenozīmē, ka ūdens kvalitāte šajā vietā ir slikta, bet alerģiskiem cilvēkiem ir jābūt uzmanīgiem. Vietas apsaimniekotājs tuvākajā laikā izvietošot zīmes, kas informēs peldētājus par to, ka ūdens var izraisīt alerģisku reakciju.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās palīdzības uzņemšanas nodaļā neviens bērns ar šādu reakciju neesot atvests, sacīja slimnīcas pārstāve Daiga Rauba.

VI šo alerģisko reakciju dēvē par peldētāju niezi. Inspekcija informē, ka iepriekšējās peldsezonās ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, apmeklējot peldvietas, saskaras ar veselības problēmām – ādas alerģisku reakciju, kas rodas pēc peldes ūdenskrātuvēs, kurās ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte ir laba un, vizuāli novērtējot, nav manāmas nekādas piesārņojuma pazīmes, tostarp nav novērojamas arī zilaļģu savairošanās pazīmes. Arī šogad jau inspekcijā ir saņemta informācija, ka iedzīvotājiem novērotas ādas alerģiskas reakcijas pēc peldes.

Inspekcija, ņemot vērā iepriekš minēto, aicina paturēt prātā, ka ūdenstilpēs ir iespējama mikroskopisko parazītu klātbūtne, kas cilvēkiem ar jutīgāku ādu var izraisīt veselības traucējumus (ādas alerģiju) ar nosaukumu “peldētāju nieze”. Ar peldētāju niezi ir iespēja saskarties, ja ūdenskrātuvē, kura tiek izmantota peldēšanai, ūdens plūsma ir lēna vai ūdens ir stāvošs (karjeri, ezeri), kā arī, ja tajā ir novērota ūdensputnu un/vai ūdens zīdītāju klātbūtne.

1 komentārs

Pievienot komentāru