Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Izsmidzināms ūdens, atvēsinoši krēmi… 5 padomi ādas labsajūtai
 vasarā

Foto - LETA

1. Lielisks atsvaidzinošs efekts piemīt izsmidzināmajam ūdenim, kas izdalās sīku pilieniņu jeb migliņas veidā. Priekšroka dodama termālajam ūdenim, kas satur daudz mikroelementu un ir apveltīts ar dziednieciskām īpašībām. Tas īpaši ieteicams sausai un kairinātai ādai, kas lobās, ir apsārtusi, cietusi no saules iedarbības, un arī psoriāzes slimniekiem. Šādu līdzekli var glabāt ledusskapī vai citā vēsākā vietā un droši smidzināt pat uz grima – tas neizplūdīs.

Vēl var uzpūst minerālūdeni, kas ieliets pudelē ar smidzinātāju. Interneta veikalos un tirgotavās, kur pārdod dabisko kosmētiku, var iegādāties tā sauktos refilliņus, ko pēc savas izvēles var piepildīt ar rožūdeni, minerālūdeni, no kura izlaista gāze, vai arī mitrinošu toniku, kas satur nevis spirtu, bet gan atsvaidzinošu augu, piemēram, alvejas, ekstraktu.

Jāuzmanās ar līdzekļiem, kuru sastāvā ir augu ēteriskās eļļas, jo tās pastiprina ādas jutību pret saules ultravioletajiem stariem. Smidzinātājus var pūst uz matiem, taču dabiskas vielas gaišus matus var iekrāsot.

2. Vasarā ādas attīrīšanai pieniņa un tonika vietā ieteicams micellārais ūdens, ar ko iespējams labi un maigi nomazgāt dekoratīvo kosmētiku, putekļus un sviedrus, vienlaikus atsvaidzinot ādu. Diendienā lietojot, tas viegli nolobīs daļu ādas atmirušo šūnu un jutīgākai ādai pat nevajadzēs veikt pīlingu.

3. Ķermeni un acu zonu spirdzinās vieglas konsistences atvēsinoši krēmi, bet seju – atvēsinošas maskas, kas satur mentola izvilkumus, piemēram, metillaktātu. Jāievēro, ka, lietojot ēteriskās eļļas saturošu kosmētiku, nedrīkst uzturēties saulē, jo tādējādi āda var apdegt.

Izcila mitrinātāja ir alveja, ko mēdz pievienot visdažādākajiem kosmētikas produktiem. It īpaši tā noder taukainai ādai. Ja alveja aug puķu podā, auga mīkstumu var uzklāt sejai kā masku.

Spirdzinošas īpašības piemīt arī tējaskoka ēteriskajai eļļai, ko galvenokārt izmanto kāju kopšanai vai taukainai ādai paredzētai kosmētikai.

4. Veldzējoši iedarbosies maskas, kas gatavotas no dabas veltēm. Viens no labākajiem variantiem ir sagriezts vai sasmalcināts gurķis, kas lieliski samitrinās ādas virskārtu. Ja nav zināma dārzeņa izcelsme, to nomizo. Lai iedarbotos vēl atvēsinošāk, iepriekš to var ielikt ledusskapī. Svaiguma sajūtu radīs arī aprikoze un persiks, kaut gan šo augļu sula ir lipīga. Zemenes gan atsvaidzinās ādu, gan savilks poras un padarīs tās gaišākas.

Lai ādu nepakļautu apdeguma riskam, dabas līdzekļu maskas, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas un augļskābes (visas ogas), jāuzklāj vakarā pirms gulētiešanas. Tās patur uz ādas 20 minūtes un noskalo ar vēsu ūdeni.

5. Āda būs pateicīga par spirdzinošu masāžu ar ledus kubiciņiem. Šim nolūkam var sasaldēt avota ūdeni, iemetot tajā pa svaigam piparmētras lapas gabaliņam, vai jebkuru dabisku tēju, kam nav pievienoti aromatizatori. Taukainai ādai piemērots būs vājš kumelīšu uzlējums, kas to sausinās. Savukārt zaļā tēja ieteicama kā antioksidants, kas novērsīs saules radītos ādas bojājumus, turklāt tonizēs, savilks poras, uzlabos asinsriti, mazinās tūskainību un, procedūru regulāri atkārtojot, ar laiku padarīs ādu tvirtāku.

Veicot šo spirdzinošo rituālu, ledu ieteicams slidināt pa klasiskajām masāžas līnijām – no sejas vidus uz ausi, pa pieri uz deniņiem, no deguna un zoda uz ausi, augšējam plakstiņam uz ārējo kaktiņu, apakšējam – uz iekšējo, no dekoltē uz pleciem, taču, arī veicot apļveida kustības, nenodarīsim ādai pāri.

Ledus gabaliņus var likt arī uz acu plakstiņim un lūpām, taču nevajadzētu tos ilgi turēt vienā vietā.

Vēl noderēs ledusskapī uz nakti ievietotas mitrinošā tonikā, tējā, avota vai minerālajā ūdenī samitrinātas vates plāksnītes, ar kurām no rīta noslauka seju.

Pievienot komentāru