Ārstniecības augi, Netradicionāli

9 augi, ko vākt jūnijā. Novērtē to spēku!

Foto - LETA, Valdis Semjonovs, La.lv

Šobrīd ir intensīvākais augu ziedēšanas laiks, līdz ar to tas ir periods, kad ievācamas un ziemas krājumiem sagatavojamas daudzu tautas medicīnā jau izsenis izmantotu augu ziedošās daļas. Un ne tikai tās! Atgādinām par dažiem zināmiem, bet, iespējams, piemirstiem dabas brīnumdariem.

*Dzelteniem ziediņiem izrotājas arī maura retējs (Potentilla anserina). Šo zemu lodājošo augu redzējis katrs, bet dziednieciskās īpašības uz to ļauj raudzīties kā uz milzi – ziedēšanas laikā ievāktu lakstu tēja vai uzlējums iedarbojas savelkoši, spazmolītiski, sāpes mazinoši, palīdz apturēt asiņošanu.

* Kad saulainās mežmalās baltiem ziediem sazied meža zemenītes (Fragaria vesca), ir īstais laiks zāļu tējai ievākt to lapas. Tās satur askorbīnskābi, ēterisko eļļu un citas vērtīgas vielas. Novārījums iedarbīgs pret caureju, ārīgi – brūču, čūlu, ekzēmu kopšanai.

*Uzvelkot rokās cimdus drogām var vākt lielās nātres (Urtica dioica) lapas. Tās bagātīgi satur vitamīnus, karotīnu, riboflavīnu, urticīnu, tanīnu, hlorofilu, mikroelementus, skudrskābi un citas aktīvas vielas. Iekšķīgi lietoti, nātres preparāti palielina hemoglobīna saturu un eritrocītu skaitu asinīs, sekmē asins recēšanu. Ārīgi lietots uzlējums līdz brūču dziedēšanai.

Pievienot komentāru