Ārstēšana, Citas slimības

Kāpēc vasarā rodas balti plankumi uz ādas

Foto - LETA

“Vasarā man uz muguras parādās balti plankumi, kas neiesauļojas. Vai no tiem iespējams atbrīvoties?” Vita Ādažos

Ja noteiktās ķermeņa vietās saulē neveidojas pigmentācija, kas ir ādas aizsardzības reakcija pret saules ultravioletajiem stariem, šīs vietas var apdegt. Problēma, iespējams, liecina par diezgan bieži sastopamo sēņu slimību – daudzkrāsaino ēdi, kad sākumā infekcijas skartās vietas ir sārtas vai brūnas. Kā stāsta “Veselības centra 4” dermatoloģe Linda Kapteine, ārsts sēņu bojātās zonas atklāj, aplūkojot ādu tumšā telpā ar īpašu lampu, kuras gaismā mikroorganismi spīd dažādās krāsās.

Saslimšanu var veicināt pastiprināta svīšana, imunitātes pavājināšanās, antibiotiku lietošana, pārāk cītīga mazgāšanās ar neatbilstīgiem līdzekļiem.

Ar pretsēņu līdzekli daudzkrāsaino ēdi iespējams izārstēt aptuveni mēneša laikā, un tad mugura iesauļosies viendabīgi. Ja infekcija izplatījusies lielā ķermeņa laukumā, reizēm zāles jālieto arī iekšķīgi. Taču, tiklīdz zudīs līdzsvars ādas mikroflorā, slimība atkārtosies.

Balti plankumi uz ādas var liecināt arī par tā saukto fotonovecošanu, kad āda saņēmusi pārāk daudz saules ultravioletā starojuma un vairs nespēj radīt vienmērīgu pigmentāciju.

Pievienot komentāru