Sekss, Tuvība

Nerātnās dainas uzkurina gribēšanu. Un kas īsti ir papardes zieds?

Foto - Shutterstock

Burvju nūjiņa un universālais informācijas avots – papardes zieds

Mūsu eksperti:

Māra Brante, dainu meditāciju un ugunsrituālu vadītāja

Ingus Freibergs, baltu dzīvesziņas pētnieks

No ticējumiem varētu secināt, ka papardes zieda atrašana visaktuālākā varētu būt vieglas dzīves tīkotājiem un tiem, kuri gribētu zināt visus pasaules noslēpumus.

* Jāņu naktī jāaiziet uz papardēm un jāpaklāj zīda nēzdodziņš. Papardes ziedot ziedus nobirdina nēzdodziņā. Nēzdodziņš ir jāaizsien un jāpaglabā. Tad var zināt, kas notiek pasaulē.
* Jāņu naktī zied paparde ar krāšņiem ziediem. Kas iegūst papardes ziedu, tas ir laimīgs, jo tam piepildās viss, ko viņš vēlas. Zieda iegūšanu kavē ļauni gari, un tikai drošs cilvēks var to iegūt.
* Uz slotas kāta Jāņu naktī ir jālec astoņas reizes ap 8, kas ir uzvilkts uz zemes. Tanī laikā nedrīkst sarunāties un arī ne smieties. Kad ir to izdarījis, uz slotas kāta jāšus ir jāaizlec līdz tuvākam papardes pudurim, bet tikai vienam: tad tas redzēs papardes ziedu ziedam.
* Jāņu naktī vajag gulēt zem papardēm, tad dabūjot redzēt, kā tās pašā pusnaktī zied. Noziedot vienā acumirklī. Papardes ziedot sudrabotiem, pēc citu nostāstiem, zelta vai pat dimanta ziediem. Kad papardes ziedus ieliekot kāju apavās, tad varot iet, kur gribot, bet neviens to nedzirdot. Tāds cilvēks kļūstot laimīgs: viņš varot atsaukt tālus, neredzamus cilvēkus, kad tikai klusām to vēloties.
* Zāļu vakarā jāiet uz mežu un jānostājas pie kādas papardes. Tēva reizi skaitot, ar dzelzs nūju jāapvelk sev un papardei pēc iespējas liels riņķis un jāgaida, līdz paparde uzziedēs. Kas dabūjis papardes ziedu, tas uz visu mūžu laimīgs.

(Avots: Pēteris Šmits, Latviešu tautas ticējumi)

Pievienot komentāru