Acis, Ārstēšana

Kā redzamību un acu veselību ietekmē atšķirīgas krāsas saulesbriļļu tonējums

Foto - Shutterstock

Saulesbrilles pieejamas ne tikai ar melnu tonējumu. Kādas ir atšķirības redzei un acu veselībai, izvēloties citus toņus?

Laba izvēle ir brilles ar pakāpenisku tonējumu. Skatīties uz leju, piemēram, uz telefona displeju vai sev zem kājām, ir patīkamāk caur gaišāku lēcu, turklāt tās izskatās vizuāli vieglākas un elegantākas.

Biežākie saulesbriļļu toņi ir brūns, pelēks un zaļš. Katram pašam jāizvērtē, kurš no tiem rada komfortablāku sajūtu.

Pelēks tonis būs tumšāks un drūmāks, bet nemainīs īsto krāsu gammu. Caur brūnām lēcām apkārtne izskatās kontrastaināka un saulaināka, taču tiek mainīta krāsu uztvere.

Zaļa tonējuma lēcas uzlabo kontrastredzi un redzes asumu, tāpēc tās reizēm iesaka pacientiem ar kataraktu vai glaukomu.

Sporta brillēs bieži izmanto violetu toni, jo tas uzlabo kontrastu uz zaļa un zila fona, tomēr, izvēloties specifiskus toņus (rozā, violetu, sarkanu, dzeltenu), jāraugās, lai tie būtu acīm patīkami un neizraisītu galvassāpes vai acu asarošanu.

Gaišs tonējums ieteicams tiem, kuriem netīk aptumšojums, piemēram, ir tā sauktais vistas aklums, kad tumsā ir slikta redze.

Tumšas lēcas acis no UV starojuma nepasargā labāk, vienīgi rada lielāku komforta sajūtu pret gaismu pastiprināti jutīgām acīm un sargā no žilbšanas.

 

KONSULTĒJUSI “OUTLET OPTIKA” OPTOMETRISTE SARMĪTE GŽIBOVSKA

Pievienot komentāru