Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Kardioloģe: bieža asinsspiediena mērīšana padara nervozu. Kas palīdz līdzsvarot

Foto - Shutterstock

Kardioloģe Margarita Stoma piekrīt, ka ar sirds asinsvadu kaitēm, tostarp infarktu, slimo arvien jaunāki cilvēki, taču viņa saskata citus iemeslus: vides piesārņojumu un 90% gadījumu – neveselīgu dzīvesveidu.

 

Nelaimīgie slimo biežāk

Nav kara, nav bada un katastrofu, tomēr daži nepārtraukti jūtas nelaimīgi, sūkstās, ka dzīve grūta, ka viņus neviens nemīl. Un slimības klāt gan, jo tā taču ceturtā čakra! Vīrietim, kurš nemīl dzīvi, rodas problēmas ar sirdi, sievietei – ar krūtīm.

Svarīgs ir pietiekami ilgs miegs, pareiza poza guļot un atslābināšanās pirms miega. Atbilstoši dabas ritmiem no pulksten 22 līdz 2 naktī organisms ļoti labi atbrīvojas no uzkrātajām emocijām. Dienā nosoļoti desmit tūkstoši soļu, nūjošana, peldēšana, braukšana ar velosipēdu, rāpošana – kardioloģe nosauc vienkāršākos atslābināšanās veidus un uzsver, ka jāelpo tikai caur degunu un ar vēderu.

– Kad cilvēks rāpo un liek uz priekšu roku, aktivizējas viena smadzeņu puslode, bet, kad liek pretējo kāju, – otra puslode. Galvā izveidojas tāda kā saitīte. Ja, nedod Dievs, kaut kas notiek vienā smadzeņu pusē, otra bojājumu kompensē. Lieliska pretinsulta profilakse! Rāpošana brīnumainā kārtā ātri palīdz arī tad, ja mugurā iemetas krika.

Nevajag pilnībā atteikties no sāls, bet, ja lietojam par maz ūdens, organisms jūt stresu. Divi litri dienā ir limits, lai neizžūtu. Naktī iztvaikojušā šķidruma atjaunošanai pirms brokastīm vēlams izdzert 300 mililitru ūdens. Nereti izsalkums tiek jaukts ar slāpēm. Brīnišķīgs izdomājums – termokrūze, jo silta tēja vai ūdens ar ingveru, piparmētru aizvieto vēlmi našķēties starp ēdienreizēm.

Pievienot komentāru