Ārstēšana, Veselības politika

Aptuveni 800 mediķu pārtrauc strādāt pagarināto normālo darba laiku

Foto - Karīna Miezāja

Pieprasot uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, šodien aptuveni 800 mediķi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotajā brīdinājuma akcijā pārtrauks strādāt pagarināto normālo darba laiku.

LVSADA vadītājs Valdis Keris pastāstīja, ka tas ir aicinājums mediķiem brīvprātīgi likumā atļautajā un noteiktajā kārtībā nepiekrist vienu mēnesi jūlijā strādāt pagarināto normālo darba laiku. Līdz ar to papildu formalitātes nav vajadzīgas un pieteikums Veselības ministrijā (VM) nav jāiesniedz.

Keris atzina, ka akcijas dēļ pacientiem būs ilgāk jāgaida uz pakalpojumu saņemšanu. Viņš uzsvēra, ka īpaši tas attiecas uz plānveida pakalpojumu saņemšanu, bet atsevišķās situācijās var ietekmēt arī neatliekamo pakalpojumu saņemšanu.

“Iespējams, būs kādas struktūrvienības jāslēdz uz laiku, jo būs par maz cilvēku, lai nodrošinātu funkcionalitāti kāda nodaļā,” pieļāva LVSADA vadītājs.

Keris uzsvēra, ka atbildība par to pilnā mērā gulstas uz politiķiem, jo viņi bija savlaicīgi informēti par situāciju un bija dots laiks un iespēja novērst šos protestus.

Kā vēstīts, LVSADA lēmumu par brīdinājuma akciju pieņēma, jo grozījumi Ārstniecības likumā nenodrošinot arodbiedrības iecerētos uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, kas strādā pagarināto normālo darba laiku.

Pirmdien, 3.jūlijā, sāksies arī ģimenes ārstu beztermiņa streiks.

4 Komentāri

  1. VISPIRMS: KO nozīmē ”PAGARINĀTAIS NORMĀLAIS” darba laiks??? Kurš ANGLIS tā tulko??? Vai kaut kas PAGARINĀTS vispār var būt NORMĀLS??? NĒ! KĀPĒC AR ŠO STULBO KOMBINĀCIJU VISI MEDICĪNAS DARBINIEKI IR APMIERINĀTI??? KĀPĒC ŠO STULBUMU LIETO SAVĀ LEKSIKĀ??? NORMĀLS darba laiks nekad nevar būt PAGARINĀTS!? Kaut kas venerisks šajā kombinācijā!
    TAČU ESMU PAR STREIKU. IR JĀSĀK VEST KĀRTĪBĀ MEDICĪNAS UN ARĪ SKOLOTĀJU DARBA SAMAKSAS JAUTĀJUMI UN JĀBEIDZ IDIOTISKI ATTIEKTIES PRET ABĀM ŠĪM VALSTS EKSISTENCES UN PASTĀVĒŠANAS PROFESIJĀM, proti: bez skolotāja NEVAR BŪT NEVIENS DAKTERIS, bet bez daktera NAV VESELĪGA NĀCIJA! IR TAČU BEIDZOT VALDOŠAJAM MINISTRIJĀM JĀSĀK SADZIRDĒT!?? Un KĀPĒC ČAKŠA MELO, KA SAVLAICĪGI INFORMĒJUSI ĢIMENES ĀRSTUS PAR IERAŠANOS UZ TIKŠANOS????????? KAS ir 2 stundas strādājošam cilvēkam, lai KAUT KUR IERASTOS????? KAS PAR NECIEŅU!!!!!!!!!! ČAKŠA IR CILVĒKS, KAS NAV SAVĀ VIETĀ, JO NEPROT KOMUNICĒT AR SAVAS PROFESIJAS CILVĒKIEM. VIENMĒR VAR ATRAST RISINĀJUMU, JA GRIB! J A G R I B!!!!!!!!!

  2. VALSTI PIE VARAS PIEZIIDUSIES NELIESHU UN KRETIINU BANDA. JAISSLUDINA AARKARTAS STAAVOKLIS VALSTII JO VALSTS PASTAVESHANA IR APDRAUDETA. ES JUUTU SAVU GALU UN ARII VALSTS PROTAMS.

  3. ..atbildība gulstas uz valdību??? Kas īsti tiek domāts ar ”valdība’? Nevarētu būt šis rijīgais neizglītotu, neprofesionālu salašņu bars!

Pievienot komentāru