Sekss, Tuvība

Kāpēc sieviete pēc seksa raud jeb kas notiek organismā seksa laikā

1. Kāpēc vīrietis vēlas mīlēties atkal

1no3

Sekss ir mūsu dzīves daļa. Kas notiek ar cilvēku mīlējoties? Kāpēc tas liek vīriešiem gribēt vēl, bet sievietēm iemīlēties?

Pētījumu rezultāti parādīja, ka smadzenēs dažas minūtes pirms orgasma (gan vīrietim, gan sievietei) „pamostas” noteikta daļa, kas atbild par baudas gūšanu no garšīgiem dzērieniem un ēdieniem. Savukārt, pēc kulminācijas aktivizējas hipotalāms. Parastā stāvoklī tas regulē noguruma, slāpju un izsalkuma sajūtas.

Seksa laikā organismā izdalās „apskāvienu jeb mīlestības hormons” – oksitocīns. Tas kalpo psiholoģiskās pašaizsardzības pazemināšanai un uzticības paaugstināšanai starp seksa partneriem. Turklāt sievietēm šis hormons izdalās vairāk. Droši vien tāpēc viņas viegli iemīlas vīriešos, ar kuriem ir fiziskas attiecības, pat tad, ja tā bijusi tikai īslaicīga mīlas dēka. Uz vīriešiem šis hormons iedarbojas citādāk, tas sniedz tikai apmierinājuma sajūtu. Seksa laikā vīriešiem izdalās arī dopamīns, ko sauc par baudas hormonu. Tā arī ir atbilde uzjautājumu, kāpēc vīrieši pēc seksa grib vēl, bet sievietes vienkārši iemīlas.

Tagad uzskaitīsim, ar ko sekss ir noderīgs organismam. Seksologi apgalvo, ka orgasms bloķē sāpju signālus, kas nonāk galvas smadzenēs. Šo efektu var salīdzināt ar lielas devas pretsāpju līdzekļa ieņemšanu. Priecīgā vēsts – regulārs sekss veicina galvas smadzeņu šūnu augšanu, atbildīgu par mācīšanos un atmiņu. Jo vairāk ir šo šūnu, jo biežāks ir sekss. Turklāt mīlas sakari padara mūs gudrākus testosterona dēļ, kas izdalās mīlējoties, uzlabo mūsu reakciju un koncentrē uzmanību. No asiņu pieplūduma smadzenēs paaugstinās skābekļa līmenis un uzlabojas asinsrite.

  1. Kāpēc vīrietis vēlas mīlēties atkal
  2. Kas seksa laikā notiek sieviešu organismā?
  3. Kāpēc sieviete pēc seksa raud?

Pievienot komentāru