Ārstēšana, Veselības politika

Čakša: Streiks kā protesta formāts nozarē ir jaunums

Foto - Ieva Čīka/LETA

Streiks kā protesta formāts veselības nozarē nav aprobēts, tāpēc līdz galam nav skaidrs, kā pareizi un secīgi iziet tam cauri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atzina veselības ministre Anda Čakša.

Ministre pauda, ka šis streiks būs laba mācība, lai zinātu, kā rīkoties. Tas ir formāts, kādā ārsti meklē risinājumu, viņa uzsvēra. “Es domāju, ka krīze nozarē ir ilgāku laika posmu. Šobrīd vienkārši mediķi to savu iekšējo sajūtu pauž ļoti skaļi,” sacīja Čakša.

Komentējot sestdien sākušos mediķu brīdinājuma akciju, atsakoties strādāt pagarināto normālo darba laiku, Čakša sacīja, ka citā formātā, tomēr arī šajā gadījumā mediķi iestājas par savu atalgojumu. Šī protesta akcija liek ārstniecības iestādēm daudz organizētāk plānot savu darbu, skaidroja ministre.

Čakša vairākkārt norādīja, ka finansējuma pieaugums veselības nozarei būs. Tas radīsies, par procentpunktu palielinot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Vaicāta, vai tas ir labākais risinājums nozarei, ministre atbildēja: “Tas ir labākais risinājums, lai mēs tiktu pie naudas, jo nozare bez finansējuma nevar attīstīties”.

Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti. Tā kā VM un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

Tāpat vēstīts, ka, pieprasot uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, no sestdiena aptuveni 800 mediķi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotajā brīdinājuma akcijā pārtrauc strādāt pagarināto normālo darba laiku.

5 Komentāri

  1. Nemaksāt nopelnīto arī ir jaunums? Virstundas laikam samaksā dubultīgi, bet mediķiem tā sakārtots , ka nekā? Ko tad gausties, ka par to streiko?

  2. Rādās ka ministre nesaprot ka ir pienācis laiks demisionēt jo streiks apliecina ka ministrijas darbība ir bijusi mazefektīva un liekas ka Čakša ir nostājusies nevis streikotāju prasību apmierināšanas pārrunu pusē…bet pilnīgi pretējā nometnē,kura liekas ka grib jautājumus risināt solījumu veidā!!!
    Ja reformas tika izsludinātas jau Belēviča ministrēšanas laikā……..tad medijos paustās reformas no malas raugoties praktiski liekas ka buksē un reāli notiek finansu resursu meklējumi un to iespējamā perspektīvā iepludināšana lai dzēstu protestus no mediķu puses par solīto bet neatrisināto algu jautājumu.
    Paliek neatbildēts:
    VAI REFORMA VESELĪBAS NOZARĒ NOTIEK UN AR TĀS UZSTĀDĪJUMIEM VAR IEPAZĪTIES NE TIKAI MEDIĶI BET ARĪ VISA SABIEDRĪBA?Kur to visu var izlasīt jo katra diena nes tikai jaunus plānus…bet konkrēti rādās ka tā īsti nekas nav saprotams

  3. Finansējuma pieaugums nozarei būs,tikai,vai atkal tas nepazudīs kā caurā maisā,ja to dalīs ministrijas vai ministrijai tieši pakļautā Valsts veselības dienesta daudzie ierēdņi? Kas kontrolēs??

  4. Vai tiešām ģimenes ārsti pavisam kaunu zaudējuši?! Par to ka izraksta “savējo” ražotas tablešu kaudzes, un pēc tam ceļo uz semināriem ļoti tālās un siltās zemēs? Sagrābušies tūkstošiem pacientu, kurus nespēj kvalitatīvi apkalpot!!! Par ko streikojat?!!!!!!

Pievienot komentāru