Dzīvesveids, Nodarbes

Piecas veselīgas nodarbības pie jūras: salsa, ciguns, autentiskā kustība, relaksācija…

Foto no ciguna nodarbības: patiessprieks.wordpress.com

Salsa jūras krastā. Bezmaksas nodarbības vasarā, (sākot ar 4. jūliju), Liepājā

Jūlijā un augustā Liepājas pilsētas pašvaldības Veselības veicināšanas projektu konkursa ietvaros sadarbībā ar biedrību “Mākslas Pasāža RADI” ikvienam liepājniekam būs iespēja iepazīties ar salsas deju pamatsoļiem un apgūt salsas pamatus jūras krastā, portālam pavēstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Nodarbību laikā tiks apgūti dažādi salsas pamatsoļi un dejas tehnika − ritms, mambo, cucuracha, atvēriens, pagriezieni, pēdu darbība u.c.

Nodarbības notiks:
· 4. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 7. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 11. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 14. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 18. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 22. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 25. jūlijā plkst. 20.00-21.00
· 15. augustā plkst. 20.00-21.00
· 18. augustā plkst. 20.00-21.00

Nodarbības vadīs salsas deju pasniedzējs Ēriks Veits. Nodarbības paredzētas ikvienam interesentam bez iepriekšējas pieredzes.

Salsa ir mūzika un deja, kuras pirmsākumi meklējami Latīņamerikā. Deja palīdz izkopt stāju un attīsta vispārējo muskulatūru.

Tikšanās vieta: Liepājas centrālā pludmale pie Glābšanas stacijas.

Vairāk informācijas: liepajniekiem.lv

Dejas kustību terapijas nodarbība “Kustību mindfulness”, 5. jūlijs un 9. augusts, Lielupē

Mindfulness forma caur kustību – Authentic Movement, ir dejas un kustību terapijas pirmavots, kustību meditācija, kas veicina ķermeņa-prāta-jūtu apzinātību, padziļinātību un emocionāli inteliģentu komunikāciju.

Un tikpat labi arī aktivitāte, kas vienkārši palīdz apstāties dzīves steigā un pabaudīt īsto realitāti- sevi dotajā laikā un telpā

Autentiskā kustība ir dejas terapijas pirmavots- ar to viss sākās. Šī ir prakse, kas balstīta uz patību – neviens šeit neliek neko darīt, kā vienīgi ieklausīties sevī, sekot savas būtības impulsiem un vērot, apzināti vērot, nokļūstot arvien tuvāk savai autentiskajai būtībai. Dotu sev laiku Būt. Būt pašam, būt tādam, kāds esmu, ieraudzīt vai sadzirdēt savu iekšējo pasauli, pateicoties sava paša auguma kustībai. Bieži vien tieši šajā procesā parādās iespēja zemapziņai risināt to, ko apziņa nespēj atrisināt. Autentiskā kustība pietuvina mūsu apziņu zemapziņai un starp tām var spēcināties kontakts, kas tik ļoti nepieciešams veselīgai dzīvei.

Procesi autentiskajā kustībā var līdzināties sapņošanai, kur tēli nomaina tēlus, situācijas nomainās pret citām, kamēr caur šo asociatīvo ķēdi mēs nonākam pie sava kodola. Tik personīgā Es. Un spējam sajust un sadzirdēt to

Kustoņa lomā (the mover) mēs aizveram acis un ieklausamies savās sajūtās un impulsos, kas iedvesmo kustībai. Vērotāja lomā (the whitness) mēs vēršam uzmanību uz kustoni un savām paša sajūtām, domām, tēliem un jūtām. Saikne starp abiem attīsta vērošanu bez vērtēšanas, interpretācijām un veicina dziļu pieņemšanu

Pasniedz Inese Ločmele, sertificēta franču psihoterapijas virziena ‘psiho-organiskā analīze’ terapeite (šī pieeja pārstāv psihes un ķermeņa vienotības un mijiedarbes principu), MA psych. Pasniedz Autentisko kustību kopš 2009.gada

Kur: Lielupē, jūras malā, neatkarīgi no laikapstākļiem

Vairāk informācijas: somatika.lv

Ciguna nodarbības jūras krastā, netālu no Baltās kāpas

Vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā un augustā – svētdienās plkst 10:00 netālu no Baltās kāpas notiek ciguna nodarbības.

Ciguns tulkojumā no ķīniešu valodas nozīmē: ci – iekšējā enerģija, gun – darbs, tātad Ciguns tiešā nozīme ir darbs ar iekšējo enerģiju. Medicīnas ciguns ir sena Ķīnas ārstniecības un atveseļošanas sistēma, kas ietver “trīs dārgumus” – pareizu elpošanu, pareizas kustības un pareizu domāšanas veidu.

Apgūstot noteiktas ciguna tehnikas, mēs atjaunojam dabas doto organisma pašregulācijas spēju, kura mūsdienu cilvēkam bieži ir traucēta, ne tik daudz fiziskas, cik emocionālas pārslodzes dēļ.

Katrā tautā šo enerģiju sauc savādāk: hinduisti par prānu, ķīnieši par ci, savukārt japāņi par ki. Šai iekšējai enerģijai ir milzīgs spēks, jo tieši enerģijas trūkums ir tas, kas rada slimības un atjaunojot šo enerģiju Tu kļūsti vesels un spēcīgs!
Bet tas ir tikai pirmais solis. Turpinot strādāt ar sevi un savu iekšējo enerģiju Tu ne tikai nostiprini savu veselību, bet arī: pagarini dzīves ilgumu; palēnini novecošanos, nostiprini fizisko ķermeni un garu, dziļāk izproti apkārtējo pasauli, un citas neskaitāmas labas lietas.

Nodarbības vada sertificēta medicīniskā ciguna instruktore Ārija Artmane.

Vairāk informācijas: patiessprieks.wordpress.com

Pievienot komentāru