Ārstēšana, Veselības politika

Vairāk nekā 600 ģimenes ārstu sāk streiku; sarunas ar ministriju turpināsies

Foo - Fotolia

Pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti.

Tā kā Veselības ministrijas un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

Streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārsti.

Streika laikā Nacionālā veselības dienesta mājaslapā darbosies īpaša interaktīva karte par primārās veselības aprūpes saņemšanas iespējām pacientiem. No plkst.12 primārā veselības aprūpe tiks nodrošināta slimnīcās, veselības centros, poliklīnikās, kā arī citās veselības aprūpes iestādēs, tostarp tajās ģimenes ārstu praksēs, kas streikā nepiedalīsies.

Īpašā kartē būs redzamas visas ārstniecības iestādes, kur var vērsties pēc primārās veselības aprūpes pakalpojuma, tāpat visu diennakti darbosies arī konsultatīvais tālrunis. Karti iespējams apskatīt portālā “https://vmnvd.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=ad577fc52d4a44ae93c02c3b8e26b177“. Savukārt detalizētu informāciju par medicīniskās palīdzības saņemšanu protesta laikā iespējams iegūt VM mājaslapā “http://www.vmnvd.gov.lv/lv/mediciniskas-palidzibas-sanemsana-protesta-laika”.

Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.

Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.

4 Komentāri

  1. Man zudusi cieņa pret šiem ārstiem. Ne jau streiks vajadzīgs, bet gan kolektīvs iesniegums KNABam ar lūgumu pārbaudīt medicīnai piešķirto valsts līdzekļu izlietojumu. Kur tad palikuši miljoni?

  2. Tas nav streiks bet parodija. Puse ārstu nestreiko, tiem kas streiko atvērtas prakses kur ir ārstu palīgi un masiņas, kur vienmēr ir bijuši reālā darba darītāji. Ja kaut ko vēlas panāk veselības sistēmas uzlabošanā ir jārīko vispārējs ģenerālstreiks, tā lai apstājas visas slimnīcas, ātrā palīdzība. Jāstreiko absolūti visam medicīnas personālam nevis tikai iecirkņu terapeitiem kuri lepni pārsaukti par ģimenes ārstiem, un bez kuriem ļoti labi var iztikt.

  3. Uzskatu, ka tādi ģimenes ārsti ir izveidoti mākslīgi- tie faktiski ir dispečeri, kas vai nu nosūta pie speciālista , izraksta recepti vai slimības lapu.

Pievienot komentāru