Ārstēšana, Veselības politika

Daktere Lielause: “Mēs, vairākums ārstu, esam neriktīgi streikotāji, jo sirdsapziņa neļauj”

Foto - Karīna Miezāja

To, ka visiem ģimenes ārstiem nav vienādas attieksmes pret streiku, vakar varēju vērot Rīgas 1. slimnīcas poliklīnikā, kur ir diezgan daudz ģimenes ārstu kabinetu. Ikdienā gaiteņi tajos stāvos, kur atrodas ārstu prakses, ir pilni ar pacientiem, bet vakar, sākot no pulksten 12, kad tika pieteikts streiks, tie bija tukši. Pie katra ģimenes ārsta durvīm ir piesprausts NVD izplatītais paziņojums ar informāciju, kur pacienti var saņemt medicīnisko palīdzību streika laikā.

“Kaut gan daktere pirmdien pieņem līdz septiņiem, vēl septiņos ir rinda, un mājās aizejam pusdeviņos vakarā, tad šodien tā nebūs,” stāsta ģimenes ārstes Līgas Zīveres-Piles palīdze Kaiva Markala, kura kabinetā ir viena, jo ārste devusies projām.

Daudzi hroniski slimnieki, uzzinot par streiku, ieradušies vizītē paņemt nepieciešamo medikamentu receptes, lai viņiem neaptrūkstas zāles, arī norīkojumus pie speciālistiem. Ārstes palīdze skaidro, ka cilvēki esot ļoti saprotoši, ka ģimenes ārsti streiko, jo viņiem nepatīk ilgi gaidīt rindās dēļ valsts noteiktajām kvotām, kuru nepietiek.

“Ārsta palīgs drīkst izmērīt asinsspiedienu, injicēt ārsta nozīmētās zāles; cilvēki grib, lai ar viņiem parunā, nomierina… Esam sazvanījuši gulošos pacientus, izrakstījuši receptes, bijuši pie viņiem mājās,” pastāstīja ārsta palīdze, kurai ir arī pamatīga darba pieredze reanimācijā.

Pie dakteres Gerdas Liel­auses durvīm satieku māti ar meitu, kurai radušās problēmas ar stipri iekaisušu kaklu. “Nedēļu pūlējos pati izārstēt ar ierastajiem līdzekļiem, diemžēl neizdevās. Biju spiesta zvanīt ģimenes dakterei, pie kuras meita ir pierakstīta kopš dzimšanas. Kaut gan ir streiks, daktere neatteica un pulksten trijos mūs pieņems,” stāsta Lāsma Gudre.

4 Komentāri

  1. Tā jau tas ir, tie riktīgie streikotāji ir tie kuriem sirdsapziņa ļauj, gan zagt, gan kukuļus ņemt, gan biļetenus par naudu tirgot, gan vienkārši vispār neārstēt.

    1. sausmas, brinos par tiem cilvēkiem, kam ir gadijusies sliktie ārsti? jūs paši labi forši cilvēki esat? man neviens isti slikts nav gadijies. Uz birokrātiem gan esmu nikna. jo ja mūsu dakters būs nomocīts un nospiests kā gan viņš varēs mums ko labu dot. tad viņš strādās ierēdnim un atskaitēm un datorprogrammām nevis pacientam

  2. Dīvaina un tuvredzīga sirdsapziņa -šodien neārstēt neļauj ,bet valdībai šo jautājumu nerisināšanu , gadiem un šodien -atļauj!

  3. Iekonservējiet savu sirdsapziņu!! kauns ir neatbalstīt kolēģus un neturēties kopā.
    ar’;i mūsu pacientu interesēs ir lai jūs atsēdinātu ierēdņus un mūsu ārstiem būtu labi.

Pievienot komentāru