Netradicionāli, Padomi

“Es agrāk domāju, ka joga ir sievietēm.” Tomass Berghofs Rīgā mācīs Organic jogu

Personiskā arhīva foto

“Smieklīgi atzīt, bet arī es biju viens no tiem vīriešiem, kuri uzskata, ka joga piemērota tikai sievietēm, un brīžos, kad kāds man piedāvāja apmeklēt jogas nodarbību, mana atbilde vienmēr bija – nē, joga nav priekš manis,” ar smaidu atzīst Tomass Berghofs no Vācijas, kurš, neskatoties uz savu agrāko skatījumu uz jogu, kļuvis par Organic jogas dibinātāju, jogas instruktoru, programmas “bodyART Energy” autoru. 22. un 23. jūlijā viņš viesosies Rīgā, jogas studijā “Daba Yoga”, lai pirmo reizi Baltijas valstīs vadītu Organic jogas apmācības. Kā saka pats Tomass: “Šīs apmācības būs mošanās no mākslīgā miega, kurā cilvēki guļ jau vairākus gadus.”

Pirms organiskās jogas apmācībām ļaujam ielūkoties Tomasa sajūtu, domu un ikdienas dzīvē.

Kā jūs pārvarējāt skepsi pret jogu?

Laikā, kad apguvu programmas “bodyART” kvalifikāciju, biju mācībās Šveicē, kur iepazinu Ansura jogas skolotāju Džefu Fišeru no Kalifornijas. Ar savu pasniegšanas veidu un stilu viņš pilnībā mainīja manu priekšstatu par jogu. Viņš mani iedvesmoja un iedrošināja iepazīt jogu dziļāk. Tālāk mans jogas ceļš veda cauri dažādām jogas praksēm – Hatha, Aštanga, Jivamukti, Yin un vēl citām, tomēr man saistoša un manai būtībai atbilstoša bija Aštanga jogas prakse, ar kuru mani iepazīstināja Deivids Svensons.

Kā radās organiskā joga, ar ko tā atšķiras no citiem jogas veidiem?

Jau vairākus gadu desmitus esmu izzinājis dažādus fiziskās attīstības un dziedināšanas principus un, tos kompilējot, ir izdevies izstrādāt efektīvas metodes, lai sasniegtu optimāli funkcionējošu ķermeni un prātu.

Ķermeņa kontroles apgūšana kombinācijā ar garīgo attīstību iedvesmoja mani pilnveidoties un attīstīties citviet pasaulē. Savos ceļojumos apkārt pasaulei ieguvu brīnišķīgu individuālo pieredzi, kas man ļāva apvienot dažādu stilu un pieeju ārstnieciskās metodes un dziedināšanu, lai pielāgotu tos fiziskā, enerģētiskā un garīgā stāvokļa līdzsvarošanai. To visu savienojot, es nonācu pie organiskās jogas – terapijas, kurā apvienota jogas filozofija, dažādas ārstniecības un dziedniecības prakses un psihokinezioloģija. Organic jogas mērķis ir sinhronizēt elpošanu, nervu sistēmu, iekšējos orgānus, kā arī emocijas un vēlmes, veidojot harmoniju, lai radītu pamatu iekšējam līdzsvaram, laimei un veselībai.

Izmantojot trīsdimensiju kustības un pilnas amplitūdas kustību optimizēšanu, ķermenis spēj atbrīvot savas organiskās un strukturālās zonas no sasprindzinājuma un atrast savu ceļu atpakaļ uz tā dabisko formu un intuīciju – stāvokli, kurā prāts un ķermenis ir patiesi vienoti.

Pievienot komentāru