Ārstēšana, Veselības politika

Medicīnas pīlāri par streiku. Ērglis: Piemērotāks būtu brīdinājumstreiks. Rasa: Cik var barot ar solījumiem?

1. Maija Radziņa: Valstisks jautājums

1no3

Ritot ģimenes ārstu streikam vaicājām, ko par to domā citu nozaru ārsti. Viedokļos dalās endokrinologs Ingvars Rasa, radioloģe Maija Radziņa un kardiologs Andrejs Ērglis.

Radioloģes Maijas Radziņas viedoklis par ģimenes ārstu streiku ir pozitīvs. “Veids, kā noris streiks, ir ļoti saudzīgs Latvijas iedzīvotājiem. Neviens šajā situācijā netiek apdraudēts un necieš. Ņemot vērā ilgstošo ģimenes ārstu lūgšanos, kas bijusi bez rezultātiem, uzskatu, ka ir pienācis laiks galējiem mēriem.” Vēlamais streika iznākums ir prasību izpilde, proti, prioritizēt šo tēmu politiskā līmenī un sabiedrībā veidot izpratni par to, ka tas ir visas valsts iedzīvotāju izdzīvošanas jautājums, norāda ārste. “Šobrīd liela daļa cilveku, kuri nevar saņemt normālu, kvalitatīvu veselības aprūpi, tiek zaudēti darba nespējas vai nāves dēļ. Domāju, ka iedzīvotāju zudums valstij izmaksā dārgāk nekā līdzekļu atvēlēšana veselības nozarei. Veselības nozare jāvirza kā prioritāte, lai spētu uzturēt iedzīvotāju veselību.”

  1. Maija Radziņa: Valstisks jautājums
  2. Andrejs Ērglis: Vajadzēja nogaidīt
  3. Ingvars Rasa: Veselībai līdzekļus neatvēl

10 Komentāri

  1. Latvijā it visur, ne tikai medicīnā, galvenais ir morāles un cilvēcības, ne naudas trūkums! Nežēlība un vardarbība ģimenēs, alkoholiķu un narkomānu dinastijas, pamesti, novārdzināti un nobendēti bērni, bezatbildība un korupcija visos līmeņos, arī medicīnā.

  2. tas vienkarsi nav saprotams prieks visa ka nauda atrodas bet medicinai ,.ne to ka vajag skatities pakal ka naudu izlieto tas ir fakts.jo naudu izlieto ne tam vajadzibam.kam ta ir domata.ari ministriem ir vajadzigi kaut kadi griesti citadi jocigi iznak cilvekiem 10 eiro bet viniem pie ta jau lielas algas..simti .paskatoties uz vinu algam Latvijai vajadzeja plaukt un zelt

  3. Erglis – Latvijas medicinas mafijas spozs parstavis: pats stradinja slimnica izveidoja sev un saviem radiem un draugiem necaurspidigas t.s. Piemaksas tukstosos, vel desmittukstosos otkatus no zalju firmam, bet stradajosiem par 400 eiro masam un sev nepietuvinatiem arstiem un rezidentiem iesaka vel gaidit un nestreikot.

  4. Ērglis pīlārs,zinakadviceprezis,ministru noņēmējs un iecēlējs, kučinska balsts – īstenībā ** – liek paša trīkārt sadārdzinotos stentus aizvien jaunākiem cilvēkiem, kuri vēl 20 gadus būtu varējuši iztikt ar lētiem medikamentiem. Ērglis ir viens no galvenajiem medicīnas oligarhiem un **.

  5. Nekas nav jānogaida! Vai nav gaidīts? Vienreiz mērs ir pilns!!! Valdošai kliķei jāstrādā sabiedrības labā nevis tā jātracina katru reizi, kad vien iespējams!!! Visam citam atrodas nauda, bet medicīnai, pedagogiem un pensionāriem regulāri tiek parādīta piga….Valdošā kliķe NEZIN, ko nozīmē vārdi: NAV NAUDAS, KO NOPIRKT ZĀLES!!! Cik vienkāršiem vārdiem tiek paprasīta nauda medicīnas pakalpojumiem!?…. Bet viss sākas ar skolotāju!!! Kas notiks, ja par katru iemācīto burtu sāksim prasīt attiecīgu summu, par zilbi atkal, par vārdu atkal, par katra burta, zilbes, vārda, teikuma rakstību utt.?????????? KAS NOTIKS?????????? Arī VISAS skolas vajadzēja AIZVĒRT CIET BEZ ŽĒLASTĪBAS!! VISIEM PIE KĀJAS DAKTERU, PEDAGOGU, PENSIONĀRU PROBLĒMAS!?? VĒL IZŅIRDZ UN NOPEĻ!!! RIEBJAS TIE RESNIE, SLINKIE PURNI, KAS TIKAI KAFIJIŅO NO RĪTA LĪDZ VAKARAM, MULD VIENĀ MULDĒŠANĀ UN TĀ GADIEM NO VIETAS! MEDIĶI MALAČI!!! NEBAIDIETIES TOS NELIEŠUS!!! 13. SAEIMAS VĒLĒŠANĀS VISUS PURNUS SŪTIET PIE VELNA! MĒS DARĪSIM TO PAŠU!

  6. Un tas, ka Andrjuha liek 2x dārgākus stentus, kā kaimiņi, igauņi, ir fakts un atzīst tikai oriģinālreceptūru, ne generic preparātus arī ir fakts. Atceros, kā ar putām uz lūpām slavēja Astra Zeneca Crestor pārākumu pār citiem statīniem, cena arī protms atšķirsies 3-4x. Ko lai saka, morāle šim pīlāram kliboja jau studējot, pirmais tika pie galda, visu cieņu, dinastijas turpinātājs, bijušo kompartijas un komjauniešu dokters, jāatdara ir tiem, kas izvilka no s… čupas ļaujot tikt pie trimdas kolēģiem, medicīnas mekā, štatos.

Pievienot komentāru