Ārstniecības augi, Netradicionāli

Kā palīdz Austrālijas ziedu esences. Rīgā ar semināriem viesosies austrāliešu dziednieks

1. Ziedu vēstījums

1no4
Foto - eventbrite.co.uk, theconversation.com, Pinterest, laredfloral.com

Vai esat pamanījuši, kādu lomu dzīvē spēlē ziedi? Daudziem patīk uz tiem vienkārši lūkoties, citi pin vainagus, un nevieni lieli svētki un godi nav iedomājami bez puķēm – nedz bērna piedzimšana, nedz cilvēka pavadīšana no šīs pasaules, nedz pirmais septembris un dzimšanas dienas nav iedomājamas bez ziediem! Un kur nu vēl krāšņā ikebanu māksla. Ziedi mums atgādina par siltumu, prieku, vieglumu. Ziediem ir savs vēstījums. Turklāt katram augam tas ir citāds. Vēstījums tiek nodots caur to formu, aromātu, krāsu, kombinācijām. Ir puķes, kas nomierina, kas iepriecina. Austrālijā dzīvojošais Īans Vaits ir gājis vēl tālāk ziedu izpētē. Viņš sapņos sāka saņemt un turpina gūt vēstījumus, no kāda zieda viņam jātaisa tinktūra. Pēc tam viņš meklē šos ziedus, turklāt – tikai sakrālās Austrālijas vietās. Tos atradis, viņš lūdz tās vietas gariem atļauju (mēs taču ciemos arī nedodamies bez atļaujas) un tikai tad ziedus plūc. Jo visu stihiju – ūdens, uguns, gaisa, ūdens un ētera – gari ir rūpējušies par augu no tā esamības sēkliņā līdz izaugšanai, plaukšanai. Augs ir kā viņu bērns.

Šādi Īans Vaits radījis Austrālijas ziedu esenču sistēmu, kurā pašreiz ir 69 augi, kas dažādos veidos palīdz cilvēkam harmonizēties.

Šomēnes, 13.-15. jūlijā, šīs sistēmas izveidotājs viesosies Latvijā un seminārā iepazīstinās ar pirmajiem 30 augiem. 13. jūlijā notiks bezmaksas tikšanās, nākamās dienās sekos mācības (par maksu). Īans Vaits ir dziednieks piektajā paaudzē, kineziologs, psihologs, homeopāts. Viņu pie mums aicinājusi Olga Binklere-Blate, kura pati, iepazinusi šo sistēmu un Austrāliju, nav spējusi noturēt savas simpātijas. Līdz tam viņa darbojās ar krāsu terapiju, bet ziedu esences atnākušas un iegūlušās sirdī uz palikšanu.

Ziedu vēstījumi pētīti jau sen senos laikos – to saviem skolēniem mācīja Paracelzs un Pitagors, tas ir pieminēts Rūdolfa Šteinera darbos, zieda vēstījumus izzināja un uztvēra arī Baha ziedu terapijas izveidotājs Edvards Bahs. Iepazinis Baha ziedu sistēmu, Īans Vaits bija ļoti pārsteigts, kāpēc neviens neko netaisa no Austrālijas ziediem. Jo Austrālija ir milzu kontinents, apskalots no visām pusēm ar okeāna viļņiem, tur ir ļoti spilgta saule, kalni, tuksnesis. Vadoties no ķīniešu filozofijas par pieciem dabas elementiem, tie visspilgtāk izpaužas šajā kontinentā.

Pēc tam, kad augs atrasts, tālākais ziedu esenču pagatavošanas veids ir līdzīgs Baha ziedu līdzekļu tapšanai. Proti, ziedus liek ūdens traukā, ko tur saulē (dažus ziedus – mēness gaismā) un saule nodod zieda vēstījumu ūdenim. Kamēr ziedi atrodas ūdenī, tajā iekļūst to nektāri. Pēc tam ziedus izņem un ūdeni pielej brendijam (attiecībā 50:50). “Brendijs ir enerģijas konservants, informācijas “arhīvs”, kuru saņēma ūdens,” skaidro Olga, “līdzīgi kā senāk bija vajadzīgs negatīvs, lai iegūt fotoattēlu vai kā aploksne, kas vajadzīga vēstules nosūtīšanai. Brendijs ir pats saulainākais alkohols, gatavots no vīnogām, tajā ir daudz saules.”
Te jāpiebilst, ka tie, kas nedrīkst vai nevēlas lietot alkoholu, var atšķaidīt līdzekli – 28 pilienus uz 1 litru ūdens vai esences izpūst kā smaržas vai iesmērēt ādā – nav obligāti jādzer. Tāpat var pagatavot krēmus, kuriem piejauktas Austrālijas ziedu esences.

  1. Ziedu vēstījums
  2. Viena cilvēka sāpe – visas cilvēces sāpe
  3. Bērns piedzimst “ziedu gultā”
  4. Vai labāk tomēr nav izmantot vietējos augus?

Pievienot komentāru